En Çok Kedi Hangi Ülkede Besleniyor?Tüm kalpleri miyavlatmak, havhavlatmak ve cikcikletmek için varız.


Patiliyo.com sadece hayvanseverler için değil, kalbinin bir köşesinde hayvan sevgisi olan ama bunu tüm ruhuna yansıtamamış insanlar için de var. Onlarda farkındalık yaratmak ve hayvan sevgisini ulaşabildiğimiz herkese göstermek için.


Zor geçen bir günde en şirin videolarımız, listelerimiz ve testlerimizle yanınızda olurken, zor bir hayat geçiren hayvan dostlarımız için de onları hep gülümsetecek bir hayat kurmaya çalışacağız.


Patiliyo, hayvansever editörleriyle, sizden gelecek içeriklerle ve videolarıyla sadece Türkiye’de değil, birçok ülkede miyavlamasını duyuracak. Bu yüzden tüm ekip olarak kuyruklarıyla oynayan kediler kadar heyecanlıyız.


En önemlisi de kalplerimiz hayvan sevgisiyle atarken hep birlikte olacağız.


Tüm kalpleri sevgiyle patilemek dileğiyle.

Patiliyo.comDünyada 33 farklı ırktan ürüyen 500 milyon civarında evcilleştirilmiş kedi bulunmaktadır. Yani dünyada kedi nüfusu yaklaşık olarak bu rakam civarındadır.


Ortalama bir kedi yılda 2-3 arasında gebelik dönemi geçirir ve her doğumda 1-8 civarında yavru doğurur. Üretken hayatı sırasında bir dişi kedi 100’ün üzerinde yavruya sahip olabilir. World Atlas‘ta yayınlanan bir istatistikte dünyada kedilerin evcil hayvan olarak besleyen ülkeler ve ülkelerin toplam kedi nüfusları karşılaştırıldı.

Paylaş