Köpekler Neden Hırlar? Kedilerin Sürekli Miyavlamasının Nedenleri? Açıklıyoruz!Köpekler neden hırlar? Köpek hırlaması ne anlama gelir?


Köpekler; koruyucu özellikleri, sadık olmaları ve bağlılıkları ile bilinirler. Köpeklerin yaratılışları gereği, gerek sahipleriyle gerekse diğer insanlar ve hayvanlarla sürekli bir iletişim halinde olmaları gereklidir. Bu gereksinim; köpeklerin; sevinç, üzüntü, korku, heyecan, koruma ve hatta korunma hissiyatlarını açığa çıkarmaları ve kendilerini gösterme çabasıyla doğru orantılıdır. Köpeklerin en önemli iletişim aracı hırlamaktır.


Peki köpek hırlaması bizlere ne anlatmaya çalışır?


Çoğu zaman köpeğin hırlama davranışı korkutucu bir hal alsada, bizlere farklı şeyler anlatma çabasında olabileceklerini unutmamak gerekir. Kısacası; hırlayan bir köpekle karşı karşıya kaldığınız zaman hırlamayı durdurmak yerine, köpeğin hırlamasına sebep olan durumun ne olduğunu bulup, sonrasında ona göre hareket etmek daha doğru bir yaklaşım olacaktır.


Öncelikle; Köpek hırlaması, bir davranış bozukluğu değil, köpeğin karşısındakine bir şeyler anlatma çabasıdır.


Videonun tam metni: www.patiliyo.com/kopek-hirlamasi
Kedilerin Sürekli Miyavlamasının Nedenleri


Kedilerin sürekli miyavlaması normal bir durum değildir. Ancak insanlardan yemek isteme, oyun ya da diğer dertlerini anlatırken miyavlar.


Dünya genelinde en çok beslenen evcil hayvanlardan birisi olan kediler sevimli oldukları kadar iletişim kurma konusunda da oldukça başarılı canlılardır. Kediler birbirleriyle iletişim kurmak amacıyla miyavlamak yerine genelde değişik sesler çıkarırlar.


Çıkarmış oldukları bu ses kulağa hoş gelerek onları daha sevimli bir hale dönüştürse de yapmış oldukları bu eylem uzun süreli ve yüksek bir tonda olduğunda bazen sorun teşkil edebilmektedir. Ayrıca kedinin sürekli olarak miyavlaması bazı sağlık problemlerinin de habercisi olabilmektedir. Bu yazımızda sizlere kedilerin sürekli olarak miyavlamasının nedenleri hakkında bilgiler vereceğiz.


Videonun tam metni:  www.patiliyo.com/kedilerin-surekli-miyavlamasi

Sosyal Medya Hesaplarımız


www.instagram.com/patiliyoofficial

www.twitter.com/patiliyo

www.facebook.com/patiliyo


Web sitemiz: www.patiliyo.com

Paylaş