Emekli Maaşının Tamamını Sokak Hayvanlarına Harcayan İyi Kalpli Cemal Amca

Emekli Maaşının Tamamını Sokak Hayvanlarına Harcayan İyi Kalpli Cemal Amca

Gümüşhane’de yaşayan 66 yaşındaki Cemal amca, 37 yıllık memuriyet hayatının ardından emekli olduktan sonra hasta annesini bakmak için köyüne geri döndü.
Annesinin vefatının ardından temelli olarak köye yerleşen Cemal Yılmaz, 2010 yılından beri de yalnızlığını beslediği kedi ve köpeklerle paylaşıyor.Hayvanlarla adeta arkadaş gibi olan ve nereye gitse ardından ayrılmayan Cemal amca, dedikoduları olmadığı ve nankör olmadığı için hayvanları beslemeye devam edeceğini söyledi.

Hergün yemeklerini yedirdiği hayvanları tek tek sayarak kontrol eden Cemal Yılmaz, 25 kedi, 9 köpek ve 6’da köpek yavrusuna ev sahipliği yapıyor.

Evinin bahçesinde beslediği hayvanlardan özellikle kedilere ayrı bir tutkusu olduğunu ifade eden Cemal amca, kedilerin çok temiz hayvanlar olduğunu vurguladı.


Bir kış mevsiminde hayvanların aç kaldığını görünce annesinin onayıyla onları beslemeye başlayan Cemal amca, emekli maaşını 8 yıldır bu hayvanlar için harcıyor.


Kedi ve köpeğin birbirine zıt hayvanlar olmasına rağmen küçüklükten itibaren alıştırdığı için sorun yaşamadığını ifade eden Cemal amca, onlarla oynadığını, sohbet eder gibi konuştuğunu kaydetti.


Çok fazla oldukları için hepsine tek tek isim vermediğini belirten Cemal amca, “Bunları bakmaktan mutluyum. Bunlar dedikodu yapmazlar.

İnsanlar arkandan dedikodunu yapıyorlar ama bu hayvanları yedir senden iyisi yoktur, daha vefalılardır” dedi.Pinterest'de Paylaş