Boynuna Ayakkabı İpi Dolanmış Köpeğin Çektiği Acılı Günler ve Değişimi

Boynuna Ayakkabı İpi Dolanmış Köpeğin Çektiği Acılı Günler ve Değişimi

Geçtiğimiz günlerde, terk edilmiş binadan zavallı bir köpek kurtarıldı. Laura Jean adındaki bir hayvansever,
Facebook hesabında bu köpeğin fotoğrafını paylaşmasıyla birlikte her şey değişti.Kadın, daha sonra Gus olarak adlandırılan bu köpeğin, bir kazaya uğrayıp ölebileceğinden korkuyordu.
Zavallı köpek yanına kimseyi yaklaştırmayacak derecede korkmuştu.Bu durum sosyal medyada çok sayıda ilgi topladıktan sonra, Gus’ın kaderi değişmeye başladı…
Laura Jean’in sosyal medyadaki paylaşımından birkaç saat kadar sonra, Houston K-911 Rescueekibi, zavallı köpeği kurtarmak için bölgeye gitti.Görevliler, köpeğin yanına yaklaşabilmenin uzun bir zaman alacağından korkuyorlardı.
Neyse ki, korktukları gibi olmadı…Daha detaylı bir incelemeden sonra, açlıktan ölmek üzere olan köpeğin boynunun etrafında dolanmış ve
hem vücudunda ciddi yaralanmalara hem de özellikle soluk borusuna büyük derecede zarar veren bir ayakkabı bağının olduğu tespit edildi.Ayrıca, çekilen bir röntgen filminden sonra da, Gus’ın tabancayla en az 25 kez vurulduğunun ve hala vücudunda kurşun parçalarının varlığı ortaya çıktı.
Gerekli tedavi uygulanıp yaralı doku çıkarıldıktan sonra Gus’ın kafası hemen hemen normal boyutuna ulaşmaya başlamıştı.Ayrıca Gus, tedavilerinin tamamladığı veteriner kliniğinde çalışan bir veteriner hekim tarafından yeni evine kavuştu.
Yakın bir zamanda, onun bu üzücü hikayesini sosyal medyada paylaşan ve hayatını sonsuza dek değiştiren kişi Laura Jean, köpeği yenievinde ziyaret etti.
 
Pinterest'de Paylaş