Çöplerin Yanından Geçerken Bir Hareketlenme Gören Adam Yakınına Gidince Gözlerine İnanamadı

Çöplerin Yanından Geçerken Bir Hareketlenme Gören Adam Yakınına Gidince Gözlerine İnanamadı

Hayvanseverler ve gönüllüler ne kadar uğraşsalar da hayvanlara edilen işkencenin önüne tam olarak geçemiyorlar.
Kaliforniya’da bir aile mahkeme kararıyla evlerinden çıkartıldı. Yeni evlerine götürmeyeceklerini çöpün yanına bıraktılar.
Çöpün yanına bırakılanlar arasında genelde eski eşyalar vardı. Bir de iki köpek…Doğru okudunuz. Aileye göre iki köpek de çöpler arasındaydı. Köpeklerini yeni evlerine götürmek istemediler ve eski birer eşya gibi çöpün yanına kafesin içinde bıraktılar.
Onları bulan Angelina Vargas, Facebook’ta “Aile evinden çıkarılınca eski eşyalarını da çöpün yanına bıraktı.Bütün gün eski eşyaları çöpe taşımakla uğraştılar” dedi. Köpekleri kafesin içinde bulan Angelina, barınak yetkilisi olan Allen Boartfield’i aradı.
Köpeklerin durumu kötüydü. Treasure ismindeki köpek acısından yürüyemiyordu. Barınak yetkilileri, “Catch öksürürcesine sesler çıkarıyor.Treasure da acısından yürüyemiyor” şeklinde bir açıklama yaptı. Barınakta köpeklerin başına gelenleri duyanlar sahiplerine inanılmaz öfkelendiler.
Görevliler sayesinde Treasure şimdi sağlığına kavuştu. Catch’in biraz daha zamana ihtiyacı var. Köpeklerin beraber sahiplendirilmesinin daha sağlıklı olacağı düşünülüyor.
 
Pinterest'de Paylaş