Hastalıktan Bacakları Pergel Gibi Olan ve Yuva Bekleyen Hüzünlü Sokak Köpeği

Hastalıktan Bacakları Pergel Gibi Olan ve Yuva Bekleyen Hüzünlü Sokak Köpeği

Ne yazık ki sokak köpekleri bu ülkede insanlarımızdan çok çekiyor. İnsanlara muhtaç ve tek istedikleri kafalarının biraz okşanması olan, karşılıksız sevginin ve dostluğunun havlayan örneği köpeklerimiz, dışlanıyor, tekmeleniyor, işkenceye uğruyor, sevgisizliği insanlarla tadıyor.

Hayvansever Facebook gruplarında denk geldiğimiz bu zavallı sokak köpeğinin yaşadığı hastalıktan dolayı ayakları resmen pergel gibi olmuş durumda. Maddi olarak zor durumdaki Deniz Dilek Yel adındaki hayvanseverin geçici olarak baktığı ve kendi imkanlarıyla “uyuz” tedavisini üstlendiği köpek ömürlük yuvasını ve sevgiyi arıyor.

Bu zavallı sokak köpeğinin ön bacakları muhtemelen kemik hastalığından (raşitizm) dolayı tıpkı bir pergel gibi…


Çöplükte yaşıyordu, uyuz olmuştu ve artık koşamıyordu.

Yürümekte zorlanan ve aynı zamanda uyuz olan sokak köpeğine geçici olarak maddi imkanları kısıtlı olan bir hayvansever bakıyor…


Hayvansever Deniz Dilek Yel’in sokak hayvanları için kendisi kurduğu beslenme alanında yaklaşık 100 kadar sokak köpeğine bakılıyor. Ama ne yazık ki bir hafta sonra iş yeri kapanıyor ve hem maddi hem de manevi anlamda tükenmiş durumda. Zavallı köpeğin uyuz tedavisini de kendi imkanlarıyla gerçekleştiriyor.

Pergel bacaklarından dolayı zaman zaman da çocukların şiddetine maruz kalıyor


Görüntüsünden dolayı istenmiyor, sevilmiyor.

Tek istediği biraz başının okşanması olan bu koca kalpli köpek ona bir ömür boyu kalbini açacak sahibini arıyor…


Lütfen siz de paylaşın ve bize destek olun…

 

İrtibat için: Deniz Dilek Yel | 0533-267-19-03

Pinterest'de Paylaş