Kamyonun Altında Miyavlıyordu, Yoldan Geçen Biri Onun Fotoğrafını Çekti Ve…

Kamyonun Altında Miyavlıyordu, Yoldan Geçen Biri Onun Fotoğrafını Çekti Ve…

“Kader” nedir, ne değildir onun anlamını çözmeye çalışmayalım ama hayatta tesadüfler hep bizi bir yere getiriyor. Tabii öncesindeki yaşanmışlıklarımız da bu tesadüfün sonrasındaki seçimimizi etkiliyor. Mesela kocaman bir kalbinizin olması seçimlerinizi etkileyebilir. Tıpkı bu hikayemizdeki gibi, tıpkı terk edilmiş yavru kedi ve yeni geleceği gibi…Mart ayı meyvelerini verirken sokaklar yavru kedilerle dolmuş durumda. Bazıları güzel kalpli insanlar tarafından sahipleniliyor ama bazıları da sokakta minik canlarıyla hayatta kalmaya terk ediliyor. Ne yazık ki bu miyav sesleri zamanla azalıyor çünkü hayat savaşlarını kaybediyorlar.
Bir internet forumuna yazan hayvansever ise yoldan geçerken “miyav” sesini duyuyor. Eğilip baktığında ise…
Annesi tarafından terk edilmiş yavru kedi korkmuş bir şekilde kamyonun altında miyavlıyormuş…
Ve yoldan geçerken tesadüfen onu duyan adam eğilip minnağı gördüğünde deyim yerindeyse kalbi erimiş… Hemen minnağın fotoğrafını çekerek eşine yollamış ve şöyle yazmış “onu eve getirmemi ister misin?”Fotoğrafı gören eşinin cevabı ise şöyle olmuş; “bu güzel surata kim hayır diyebilir ki?”
Minnağı sokaktan sahiplenerek hemen veterinere götüren yeni ailesi onun bir dişi; yani prenses olduğunu öğrenmiş…
Prensesciğimiz yeni evinde, 19 yaşındaki kedi ablası ve iki yaşındaki köpek abisiyle huzur içinde yaşıyor. Artık kamyonun altındaki gibi hüzünle değil, mutlulukla miyavlıyor…
Gerçekten bu surata kim hayır diyebilir ki? Diyeni patileriz, söylemedi demeyin.
 
Pinterest'de Paylaş