Maaşını Sokak Hayvanlarına Harcayan Koca Yürekli Muhtar

Maaşını Sokak Hayvanlarına Harcayan Koca Yürekli Muhtar

Şu dünyada hala iyi insanların yaşadığını görmek ne kadar da mutluluk verici… Umarım bu olaylar çoğalır ve iyilik her zaman kazanır!

Tokat’ta merkeze bağlı Güryıldız beldesinin Küçükyıldız Mahallesi Muhtarı Ahmet Kırmaz (47), 4 yıldır muhtarlık maaşını mahallesinde bulunan sokak hayvanlarının tedavisi ve beslenmeleri için kullanıyor.

Evli ve 3 çocuk babası Ahmet Kırmaz, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimde mahallesinden muhtar adayı oldu. Yapılan seçimde muhtar seçilen Kırmaz, ardından örnek bir çalışmaya imza attı. Ahmet Kırmaz, her ay aldığı 1400 liralık muhtarlık maaşını mahallede bulunan sokak hayvanları için kullanmaya başladı. Kırmaz, 4 yıldır aldığı muhtarlık maaşı sokak hayvanlarının tedavisi ve beslenmesinde kullanıyor.

“Tok açın halinden anlamaz”


Özellikle kış mevsiminde kar yağışından dolayı bitki örtüsünün üzerinin kapalı olduğunu ve hayvanların bu yüzden aç kaldığını ifade eden Muhtar Kırmaz şöyle konuştu:
“Maaşımın tamamını sokak hayvanları için harcıyorum”

Muhtarlıktan aldığı maaşın tamamını hayvanlar için harcadığını ifade eden Kırmaz şunları söyledi:

“Ben inşaat işi ile uğraşıyorum, oradan kazandığım evimin geçimine yetiyor. Muhtarlık gelirimi de hayvanlar için kullanıyorum. Bunu yapmaktan da mutluluk duyuyorum. Tüm insanlara çağrımdır; hayvanlara sahip çıkalım, hayvanlar bizlere emanettir. Araçları ile hayvanlara çarpıp kaçanlar tamamen vicdansızdır. Benim gözümde bir insan canı ne kadar kıymetli ise hayvanın canı da o kadar kıymetlidir. Çünkü Yaradan’dan dolayı hepimiz birer canlıyız.”

Pinterest'de Paylaş