Sanatsever 2 Kedi İki Yıldır Müzeye Girmeye Çalışıyor

Sanatsever 2 Kedi İki Yıldır Müzeye Girmeye Çalışıyor


Japonya’nın batısındaki Onomiçi kentinde, iki kedi 2 yıldır sürekli kapıdan geri çevrilmelerine rağmen aynı sanat müzesine girmeye çalışıyorlar.
Müze çalışanlarının ifadesine göre, 2016 yılında bir kedi fotoğrafları sergisi sırasında kapıya Ken-chan geldi, güvenlik görevlileri ise kediyi geri çevirdi.Ancak Ken-Chan pes etmedi ve bir yıl sonra müzeye, personelin Go-chan adını verdiği sarı kediyle gelmeye başladı. Ken-chan ile Go-chan de zaman içinde, kendilerini içeri sokmayan kapı görevlisiyle dostluk geliştirdi.
Twitter’da 45 bin takipçisi bulunan müzenin paylaşımları ile kedilerin ünü sosyal medyada yayıldı. Müze, iki kedinin hediyelik eşyalarını satmaya başladı.Bazı kullanıcılar müzenin artık kedilere izin vermesi gerektiği görüşünde. İngiltere’deki Britanya Kütüphanesi de fenomen kedileri Londra’ya davet etti ancak Japonya’daki müze yetkilileri henüz bir açıklama yapmadı.
Japonya'nın batısındaki Onomiçi kentinde, 2 yıldır sürekli kapıdan geri çevrilmelerine rağmen sanat müzesine girmeye çalışan 2 kedi;Pinterest'de Paylaş