Adana’da Gözü Oyularak Vahşice Öldürülen Zavallı Yavru Kedi

Adana’da Gözü Oyularak Vahşice Öldürülen Zavallı Yavru Kedi

İğrenç olay, önceki gün Çukurova ilçesindeki Beyazevler Mahallesi 80053 Sokak’ta meydana geldi. Merve Usluacar isimli vatandaş, sahur saatinde bir kediye ait çığlıklar ile erkek sesi duyduğunu ancak ilk etapta tepki göstermediğini belirterek “Ertesi gün kedileri beslemeye çıktığım zaman yavru bir kedinin cesedini gördüm. Dün gece sesi gelen kedi sesi de yavru kedi sesiydi ve bu ölü bulduğumuz kedi de yavru bir kediydi. Sonra çevresine baktığım zaman araba mı çarpmış acaba dedim ancak gözü oyulmuş ve makatı çıkmış bir şekildeydi. Biz bu olayın sivri bir cisimle gerçekleştirildiğini ya da hayvana tecavüz edildiğini düşünüyoruz. Normal bir ölüm değil bu” diye konuştu.

Usluacar, sokaktaki güvenlik kameralarını incelediklerini ancak kayda değer bir görüntü bulamadıklarının altını çizerek, eylemi gerçekleştiren kişi veya kişileri tespit etmek amacıyla mahallede devriye gezdiklerini söyledi. Mahallede sahipsiz kedilere yönelik benzer işkencelerle daha önce de karşılaştıklarını aktaran Usluacar, “Büyük ihtimal katil bir sapık var mahallemizde. Daha önce mahallemiz muhtarlığının önündeki parkta bir kedi cesedini, işkence edilmiş, organları dışarı çıkmış şekilde bulduk. Böylece olayı daha önceki vakalarla pekiştirmiş olduk” şeklinde konuştu.

Baki Aytaç isimli hayvansever ise olayın faillerini polise teslim etmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını kaydederek “İster istemez insanın kanı donuyor. Bir insanın bunu yapabileceğini düşünmek korkunç bir şey. Yakalarsak yetkili mercilere bunları bildireceğiz” ifadelerini kullandı.

Mahallede nöbet tutan Onur Kaya da sahipsiz hayvanlara şiddete karşı sosyal medyada farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını dile getirerek şöyle devam etti:

“Olayla ilgili broşür bastırıyoruz, mahallenin belirli noktalarına afişler asıp insanları bilgilendirmek istiyoruz. Aynı zamanda Adana Valiliğinden izin alabilirsek mahallede büyük çaplı bir büyük yürüyüş düzenlemek istiyoruz. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Hayvanların da bir canlı olduğunu anlatmak istiyoruz. Biz hayvanlara arkadaş gözüyle bakıyoruz. Biz açsak onlar da aç, bizler toksak onlar da tok. O gözle bakıyoruz. Hiçbir zararı olmayan bir hayvana bunu yapan yarın bir gün tartıştığı bir insana veya komşusunun çocuğuna, yoldan geçen bir kadına daha zararlı şeyler yapabilir. En azından olaya böyle bakmak gerektiğini düşünüyorum.”

Siz de bu vahşetle ilgili yorumlarınızı hemen aşağıya yazabilirsiniz.

 

Haber-Görsel Kaynağı: İHA

Pinterest'de Paylaş