Barınağa Getirilen Kedi Barınak Görevlilerini Şaşkına Çevirdi

Barınağa Getirilen Kedi Barınak Görevlilerini Şaşkına Çevirdi

Kedilerin en hassas, yaşamlarını sürdürmelerinde büyük rolü olan organlarından biridir kulakları.

Aynı zamanda bu güzel hayvanlara bambaşka bir sevimlilik katar kafalarının üstünde duran o şeker kulaklar.

Dört kulaklı kedi aslında sanıldığı kadar nadir görülen bir durum değil. Hatta kedilerde sık karşılaşılan bir mutasyon bile diyebiliriz bu durum için.

Yani dört kulaklı kedi Yoda ünlü olsa da onunla aynı durumda olan başka kediler de vardır mutlaka. 🙂 Pensilvanya’nın Pittsburg ilçesindeki bir hayvan barınağına bir gün siyah bir kedi getirildi. Çalışanlar kedinin diğerleri gibi olmadığını hemen farketti. Kediye ‘Batman’ ismini verdiler.

Batman’i, evde çok fazla kedisi olan bir kişi bakamayacağı gerekçesiyle barınağa getirdi. Batman’in sahiplendirilmesi için çalışanlar hemen harekete geçti.

Ancak kedide özel bir şey farkettiler.

Batman doğduğunda dört kulağı vardı. İki ekstra kulağı, diğer kulaklarının arkasındaydı. Onu görenler şaşkınlıklarını gizleyemediler.

WNEP isimli barınağın yöneticisi Hala Nuemah, “Barınağa sürekli kedilerin getirildiğini görürüz. Ancak daha önce böyle bir kediyle karşılaşmadığımı dürüstçe ifade edebilirim” dedi.

Batman barınağa getirildikten sonra kendisine kalıcı bir aile aranmaya başladı. Bundan önce tedavi üst solunum yolu enfeksiyonu için tedavi edildi. Kediye aile aranmaya başladıktan iki saat sonra birileri kediye talip oldu.

Hayvan barınağının belirttiğine göre hayvanın kökeni eskilere dayanıyormuş. 1938 yılında Toots ismindeki dört kulaklı bir kedi Ohio’da bulunmuş. WNEP’in belirttiğine göre hayvanın dört kulağının olması gen mutasyonuyla alakalıymış.

Batman’in kulakları onu inanılmaz bir kedi yapmış. Dediğimiz gibi her kedinin kendine has bir özelliği var ve Batman de bunlardan biri.

Kaynak: Newsner

Pinterest'de Paylaş