Barınakta Sahiplenilmek İçin Fotoğrafçıya Pati Uzatan Kedi Meow Meow’un Hikayesi

Barınakta Sahiplenilmek İçin Fotoğrafçıya Pati Uzatan Kedi Meow Meow’un Hikayesi

“Yukarı baktım ve bir patinin tamamen bana doğru uzanmış olduğunu gördüm. Daha sonra bana dokunabilmek için uğraşmaya devam etti.”

Baldwin Park Hayvan Barınağındaki tıbbi bina, nereden geldiğini bilmediğiniz eller ve ayaklar size uzanmadan da yeterince ürkütücü olabilir. Kalabalık California barınağının bu hayvanların kapalı kafeslerde muayene edilmeyi ve tedavi olmayı beklediği kısmını pek çok üye görmemiştir.

“Bu halkın çoğunlukla bilmediği ayrı bir bina.” diyor John Hwang. “Biraz arkada ve görünür yerden girişi olmayan bir bina. Kimse o girişin bu binaya gittiğini pek bilmez.”

Bir fotoğrafçı olan Hwang, sıklıkla bu barınağı ziyaret ediyor ve hayvanları fotoğraflıyor. Bu sefer de hasta bir köpek için oradaydı. Bu köpeğin fotoğraflarının belki de onun ebedi yuvasına kavuşmasına faydası olur diye düşünüyordu.

Fakat barınaktaki bir başkası dikkatini çekti…

Hwang kafeslerin arasında çömelmiş durumdayken, bir hayaletin saçlarına dokunduğunu hissetti.

“Bu küçük şeyi hissettim,” diyor. “Saçlarımı okşayan küçük bir pençe gibi. Sonra kendi kendime ‘Bu da ne…’ dedim.”

“Yukarı baktım ve bir patinin tamamen bana doğru uzanmış olduğunu gördüm. Daha sonra bana dokunabilmek için uğraşmaya devam etti.”

Hwang’ın ik düşüncesi “Ciddi misin?” oldu.

Ama ismi Meow Meow olan bu kedi kolay pes edecek değildi.

“Patisini ‘Merhaba’ diyebilmek için çıkarmaya devam etti. Ve düşündüm ki, tamam belki de onun için de buradaydım. Bir fotoğrafı hakediyordu.”

Meow Meow yakın çekimi için kesinlikle hazırdı…


“Gerçekten de inanılmaz arkadaş canlısıydı,” diye ekliyor Hwang. “Sadece orada yattı ve bana baktı.”

Belki Meow Meow hayvanlar arasında ebedi bir yuva bulabilmek için devam eden yarışın ne kadar zor olduğunu anlamıştı. Çünkü böyle bir durumda diğerlerinin arasından sıyrılmak ve anı yakalamak için elinden geleni yaparsın.

Belki de kafesinin parmaklıkları ardındaki bu 2 yaşındaki kediciğin sadece bağ kurmaya ihtiyacı vardı. Sonuç olarak sahipleri tarafından oraya terk edilmişti. Sevilmenin nasıl bir şey olduğunu biliyordu.

“Mutlaka bir zamanlar hayatında biri vardı.” diyor Hwang. ” Sokak kedisi değildi. Muhtemelen hayatı boyunca insanlarla oldu diye düşünüyorum. Bu sebeple bir kafesin içinde olmak onu üzüyordur.”

Bu hassas anda, Hwang onun için oradaydı. Meow Meow’a bir insan dokunuşunun sıcaklığını hatırlattı.

Ama eşinin kedilere alerjisi vardı ve Meow Meow’a hoşçakal demek zorunda kaldı. Ve Meow Meow bir başkası tarafından sahiplenilmeyi beklemeye başladı.

ASPCA (hayvanlara kötü muameleyi engellemek için bir kuruluş) tarafından sahiplendirilmek üzere daha güvenli bir yere alınan Meow Meow yeni yuvasına kavuşmayı bekliyor.

İçerik kaynağı: The Dodo

Pinterest'de Paylaş