Erzincan Orduevi’nde Yaşanan Facia Sonrası Sosyal Medyadan Haklı Tepkiler

Erzincan Orduevi’nde Yaşanan Facia Sonrası Sosyal Medyadan Haklı Tepkiler

İçimiz yanıyor, boğazımızda düğümlendi cümleler. Hayvanlara karşı yapılan kötülüklerin, tecavüzlerin cezaları ağırlaşmadığı sürece bu olaylar son bulmayacak ve bu zavallı masum yavrucaklara hep kötü bir hayat yaşamaya mahkum edilecek!

Erzincan Orduevi‘nde çekilen bu görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırdı.
Twitter’da paylaşılan videoda, birçok askerin gözü önünde sivil giyimli şahsın bir yavru kediye ensesinden tutarak defalarca vurduğu ve tekmelediği görülüyor.

Görevli askerlerin gözlerinin önünde gerçekleşen bu olayda, sivil giyimli şahsın darp ettiği yavru kediyi eliyle fırlatıp, daha sonra yerde can çekişen kediye acımasızca tekme attığı görülüyor.

Askeri bir alanda gerçekleşen insanlık dışı olaya haklı tepkiler çığ gibi büyüyor.

BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

SAVUNMA BAKANLIĞI DA HAREKETE GEÇTİ

Milli Savunma Bakanlığınca, sosyal medyada yer alan, bir askerin kediye işkence yaptığı görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldı.

ERZİNCAN VALİLİĞİ: İZNİNDEN 221 PROMİL ALKOLLÜ OLARAK DÖNDÜĞÜ ANLAŞILMIŞTIR

Erzincan Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada “03.12.2017 günü yazılı ve görsel medyada yayınlanan ‘Erzincan Orduevi’nde bir askerin kediye işkence yaptığı’ ile ilgili haberler üzerine Valiliğimizce gerekli inceleme yapılmıştır. Yapılan inceleme neticesinde olayın failinin Erzincan Muhabere Alayı’nda zorunlu askerliğini yapmakta olan Muhabere Er T.H. olduğu tespit edilmiştir. İlgilinin terhisine üç gün kaldığı ve hafta sonu izninden 221 promil alkollü olarak döndüğü anlaşılmıştır. Kamuoyunda haklı bir infiale neden olan ve vicdanları yaralayan olayın faili hakkında gerekli adli ve idari süreç başlatılmıştır” denildi.

Gözaltına Alındı:

Zanlı bu çerçevede düzenlenen tutanağın ardından askeri inzibatlarca yakalandı. Güvenlik kameralarınca da kayıt altına alınan olayın ardından gözaltına alınan zanlının uyuşturucu kullanmaktan adli makamlarda kaydının bulunduğu öğrenildi.

Video İzlemek İçin:

İşte Sosyal Medyadan Gelen Haklı Tepkiler:

#1

#2

#3

#4

#5

#6
Pinterest'de Paylaş