Esnafın Ameliyat Ettirdiği Kedi ‘Ayşe’ Otomobil Çarpması Sonucu Melek Oldu

Esnafın Ameliyat Ettirdiği Kedi ‘Ayşe’ Otomobil Çarpması Sonucu Melek Oldu

İşkence gören sokak hayvanlarının hikayeleri hep mutsuz sonla bitmek zorunda mı? Hem hayvanseverlerin hem de yüreği güzel esnafın umudu olan kedi ‘Ayşe’ melek oldu.

Zonguldak’ta tekmelenerek işkence edilen, esnafın kendi arasında para toplayarak ameliyat ettirdiği sokak kedisi ‘Ayşe’, otomobil çarpması sonucu öldü.

Meşrutiyet Mahallesi Tahir Karaoğuz Sokak’ta bulunan iş yeri sahiplerinin 2 yıldır baktığı ‘Ayşe’ ismini verdikleri sokak kedisi, iki hafta önce kimliği belirsiz kişi tarafından tekmelendi.

Esnaf kendi aralarında 750 lira para toplayarak kediyi ameliyat ettirdi. Sağlığına kavuşan ‘Ayşe’, 2 yıldır yaşadığı sokağa döndü.

Tüm esnafın ilgi odağı olan ‘Ayşe’den üzücü haber geldi. ‘Ayşe’, gazetelere haber olduktan 6 gün sonra otomobilin çarpması sonucu öldü. Ameliyatı için para toplayan Ferdi Ertürk, ‘Ayşe’nin ölümüne tüm esnafın büyük üzüntü yaşadığını söyledi.

Kediyi çok sevdiklerini söyleyen esnaf Ertürk, “Pastanede çalışan arkadaşımız görmüş. Otomobil üzerinden geçmiş. Daha sonra belediye görevlileri almış. Öldüğünü öğrendik. Çok üzüldük esnaflar olarak. Burada çok sevilen bir kediydi. Ayşe’den geriye yavrusu ‘Şukufe’ kaldı. Şimdi ona gözümüz gibi bakıyoruz” dedi.





Pinterest'de Paylaş