Otomobilini Sokak Kedileri İçin Yuvaya Dönüştüren Tahir Amca İle Tanışın

Otomobilini Sokak Kedileri İçin Yuvaya Dönüştüren Tahir Amca İle Tanışın

İzmir de örnek bir hayvansever olan Tahir amcamız, otomobilini sokak kedileri için yuvaya dönüştürdü. Tamamen kendi imkanlarıyla…

İzmir’in Karabağlar ilçesinde yaşayan 54 yaşındaki taksi şöförü Tahir Çeven, 15 yıl önce izlediği ve çok etkilendiği bir belgesel sonrası sokak kedileri için mahalledeki parka yuva yapmaya başladı. İşe gitmeden önce 50’ye yakın kedinin bakımını yapıyor. Sadece beslemekle kalmıyor, hasta kedilere ayrı bir bakım gösteriyor.

Mahalle sakinlerinin “kedilerin dostu” diye hitap ettiği Tahir Çeven kedilerin barınması için 4 yıl önce 1997 model bir otomobil satın aldı. Çeven her sabah mesaisinden önce yuva haline getirdiği otomobilini temizliyor,kedileri besliyor ve hasta olanların bakımını yapıyor. Çeven tek arabadaki kedilerle kalmayıp parkta baktığı kedilere doğru yol alıyor.
Birçok kediyi iyileştiren Çeven “Bircan” isimli görmeyen bir kediyi yanından ayırmıyor.

Tahir Çeven kediler ile ilgilendiğinde psikolojik açıdan daha mutlu olduğunu hissettiğini söylüyor. Her gün kedilerin bakımını yapan Çeven önümüzdeki günlerde minibüs almayı düşünüyor. Çeven arabayı kedilere tahsis ettiği zaman eşi de dahil olmak üzere çoğu kişinin şaşırdığını fakat kısa sürede alıştıklarını söylüyor.

Kedilere hazırlayacağı yiyecek için her pazar markete alışverişe çıkan Çeven “Kedilerin günlük maliyeti 10 lira, onların rızkını da Allah veriyor”diyor.

İyi ki varsın Tahir amca!
Pinterest'de Paylaş