Zavallı Köpeği Otomobilin Arkasına Bağlayıp Sürükleyen Sınıf Öğretmeni

Zavallı Köpeği Otomobilin Arkasına Bağlayıp Sürükleyen Sınıf Öğretmeni

Ülkemizin eğitimcileri de böyle vicdansız olacaksa yarınımızın gençleri kim bilir nasıl olacak? Yazıklar olsun nasıl bu kadar vicdansız olabiliyoruz? İyi ki sosyal medya var. Böyle sağlıklı kullanıldıkça sesimizi duyurabiliyoruz… Sizlerden ricamız bu kişinin daha ağır ceza alabilmesi için bu içeriği tüm sosyal medya hesaplarınızda paylaşınız.

Hayvanlara yönelik acımasızlığın görüntülerinden biri de Mersin’in Erdemli ilçesinde kaydedildi. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde bir otomobilin arkasına bağlı köpeğin cansız bedeninin vicdansız sürücü tarafından sürüklenerek götürüldüğü görüldü.

Vicdansız…

Mersin’de bir otomobilin arkasına iple bağlanan Rottweiler cinsi köpeğin sürüklenerek öldürülmesi kameralara yansıdı. Sınıf öğretmeni olduğu ve köpeği arkadaşından aldığı öğrenilen şahsa tepkiler çığ gibi büyürken Laydy adlı köpeğin önceki sahibi şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Olayı gerçekleştiren sınıf öğretmeni A.D. hakkında soruşturma başlatıldı.

Sosyal medyadan büyük tepki…

Mersin Hayvanları Koruma ve Sahiplendirme Platformu’nun sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülerde Rottweiler cinsi köpeğin cansız bedeni bir arazi aracının arkasına bağlı şekilde sürükleniyor. Görüntüyü kaydeden vatandaş: “Bir pikabın arkasında köpeği bağlayarak sürüklüyor. Köpek az önce koşuyordu şuan ölmüş vaziyette”. Daha sonra vatandaşlar tarafından durdurulan sürücünün çekilen bir fotoğrafta köpeğin cesedine bastığı görülüyor. Vicdanları sızlatan bu görüntüler sosyal medyada paylaşılmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüdü.

Yavrusu yürekleri dağladı…

Adının Laydy ölduğu öğrenilen köpeğin önceki sahibi olayın ardından savcılığa giderek bu cani hakkında suç duyurusunda bulundu. Laydy adlı köpek, önceki sahibi ve hayvanseverler tarafından gömülürken, yavrusu ‘Para’nın ise annesine verdiği tepki herkesi duygulandırdı.

Hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül, “Bir kişi pikabın arkasına köpeği bağlıyor, sürükleyerek öldürüyor. O köpek sahipli bir köpek. Kimliği burada. Biz artık bu olaylardan bıktık. Bakın devamlı söylüyoruz yeter diyoruz. Bunlar mal değildir bir candır. Can olmasını istiyoruz. Kanunlarımız, cezamız ve yargımız bu olaya el atacak. Olay savcılığa intikal etmiştir. Buna Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu el atmıştır. Bu olay burada kapanmayacaktır. Bunu yapan cani en büyük cezayı da alacaktır” dedi.

Benim evim ıssız diyerek aldı…

Köpeğin sahibi Gökhan Özcan, “Sınıf öğretmeni bir arkadaş, benim evim ıssız diyerek köpek istedi. Bende de 2 köpek olunca insanlık namına bir tanesini verdim. Verdim ama arabanın arkasında sürüyerek geri getirdi. Ben ne yapıyorsun deyince tartışma yaşandı. Köpeğimi almak istedim ama vermedi. Video fotoğraf çekince ‘kim olduğumu biliyor musunuz?’ dedi. Arabasından silah kabzası çıkarınca biz korkup eve kaçtık. Bu insanlık mı?” şeklinde konuştu. Savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu anlatan Özcan, “Bugün bunu yapanın yarın çocuklara aynısını yapmayacağı ne malum. Ben köpeğime tam 8 ay evimin içinde bakmıştım, üşür diye” dedi.

Pinterest'de Paylaş