Ahırında Bulduğu Kedi Yavrularının Cinsini Öğrenince Ağzı Açıkta Kalan Çiftçi

Ahırında Bulduğu Kedi Yavrularının Cinsini Öğrenince Ağzı Açıkta Kalan Çiftçi

Bir çiftçi, ahırında 4 minik yavru kedicik bulur ama bu kediciklerin aslında bildiğimiz kedilerden olmadığını sonradan anlayacaktır.

Rusya’da bir çiftçi ahırda daha yeni doğmuş, yardıma muhtaç, bebek kediler buldu. Etrafta annelerini arayıp bulamayınca yavruları evine götürdü.

Fakat bu yavrular, başta normal gözükse de çiftçinin gördüğü hiçbir kediye benzemiyordu. Bunun üzerine çiftçi en yakın hayvan kurtarma görevlilerini aradı. Gelen görevliler yavruların evcil kediler olmadığını tespit ettiler.

Aslında bu yavrucaklar genellikle Orta Asya’da görülen, Manul cinsi, küçük ırk bir vahşi kedi cinsindendi. Bu kediler çok nadir görülürler ve büyüdüklerinde boyları 60 santime, kiloları ise 3 kiloya kadar ulaşan minik vahşi kedilerdir.

Vahşi de olsalar onlar bakıma muhtaç birer kedi yavrusu. Bu yüzden hayvan bakım görevlileri miniklere bakması için iki süt anne kedi buldular.

Süt anne kediler minikleri hemen sahiplendi, minikler de süt annelerine sokulup süt emmeye başladılar.

Bu kediler, yuvarlak gözleriyle ve kısa bacaklarıyla birer sevimlilik abidesi.

Onlar, değişik yüz ifadeleriyle kediler dünyasının en farklı kedilerinden.

Yavrular sevgiyle bakılıp büyütüldüler ve zamanı geldiğinde görevliler tarafından doğal yaşam alanlarına götürülüp salındılar.

Bu dört güzel kediyi vahşi yaşamda gözlemlemeye devam eden görevliler, onların doğal yaşam alanlarına hemen uyum sağladıklarını, vahşi yaşama adapte olduklarını gördüler.

Duyarlı bir çiftçi sayesinde, bu nadir bulunan vahşi kediler şimdi doğal yaşam alanlarında, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürüyorlar.

Pinterest'de Paylaş