Herkesin Hayatında Bir Kediye Sahip Olması Gerektiğinin 13 Kanıtı

Herkesin Hayatında Bir Kediye Sahip Olması Gerektiğinin 13 Kanıtı

Hemen her toplumda ve kültürde, hayatlarımızda, evlerimizde ve kalplerimizde yer verdiğimiz kediler, aslında var oluşları ile bize pek çok olumlu şeyler katan canlılardır.
Onların hayatlarımızı daha güzel bir hale getirdikleri ise artık bilimsel açıdan bakıldığında bile, inkar edilemez bir gerçektir.İşte, herkesin hayatında bir kediye sahip olması gerektiğinin 13 kanıtı.
Kedilerle ilgili en büyük gizem, belki de mırlamalarında saklıdır.Yapılan araştırmalar sonucu, kedi mırlamasının kan basıncını düşürdüğü, anksiyete bozukluklarına iyi geldiği ve birçok hastalık için uygun şifa frekansında olduğu kanıtlanmıştır.
Kedileri sadece okşamamız bile, vücudumuzdaki oxytocin oranının artmasını sağlıyor, bu ise bizi daha mutlu kişiler haline getiriyor.Çocuklu evlerde kedi beslenmesi, çocukların paylaşım ve sorumluluk duygularını geliştirmektedir.
Aynı zamanda çocuklarımız daha sosyal ve kendine güvenen bireyler olmaktadır.İstatistiklere göre kedi sahipleri, kedi beslemeyenlere oranla yüzde 30 daha az sağlık sorunları yaşamaktadır.
Özellikle kanser ve felç vakalarının en az kedi besleyenlerde görüldüğü bilinmektedir.Kedi besleyen kişilerin empati kurma yetenekleri çok gelişmiş oluyor.
Çevresindeki kişilere karşı ise diğer kişilere oranla, daha anlayışlı ve duyarlı yaklaşıyor.Manevi sıkıntılarda ve her çeşit zorluk içinde iken bile, kedi sahipleri daha güçlü oluyor ve içinde bulunduğu durumdan daha kolay çıkabiliyor.
Eğer direkt kedi kimyasına karşı alerjiniz yok ise kedi kimyası bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlıyor.Özellikle astım hastası bulunan evlerde, astım ataklarının tedavisinde çok etkili olmaktadır.
Enerji çalışmaları yapan kişiler tarafından görülmüştür ki, kediler bulundukları ortamdaki negatif enerjiyi nötrlüyorlar.Bununla birlikte o ortama, sevgi ve şifa enerjisi veriyorlar.
Kediler sadece bakışlarınızdan bile, sizin ruh halinizi analiz edip buna göre davranabiliyorlar.Bazen moraliniz çok bozukken onların yaptığı maskaralıklar, aslında boşuna değildir.
Kediler genel görüşün aksine sahibine çok bağlı ve vefakardır.Aslında bütün kediler her durumda koşulsuz sevgi vermeye hazırdırlar.
Fobileri olan kişilerin, kedilerle birlikte iken kendilerini daha rahat hissettikleri görülmektedir.Kedi sahibi olan kişilerin pratik zekalarının, kedi beslemeyenlere oranla çok daha yüksek olduğu görülmektedir.
Her şeyden önemlisi de, o güzel yaratıklar için özel olma ayrıcalığını taşımak ise herkesin hissetmesi gereken bir duygudur.Bunu bir kez yaşayan bir daha asla vazgeçemeyecektir.
Sizinle paylaştığımız ve herkesin hayatında bir kediye sahip olması gerektiğinin 13 kanıtı, umarız yeterince açıklayıcı olmuştur.Zaman zaman bir dost ve bazen de mutluluk kaynağı olan bu minik dostlarımız hayatımızda olduğu sürece, daha mutlu olmamız mümkün olabilir.

Pinterest'de Paylaş