Öldü Sanılıp Gömüldükten Sonra Mezardan Çıkan Zombi Kedi Bart’ın Hikayesi

Öldü Sanılıp Gömüldükten Sonra Mezardan Çıkan Zombi Kedi Bart’ın Hikayesi

2015 Ocak ayında Bart adındaki kedi, ona araba çarptıktan sonra canlı canlı gömülüp mezarını patileri ile kazarak çıktıktan sonra interneti salladı. Bunun ardından Tampa’daki Humane Society hayvan hastanesine getirilip burada çeşitli tedaviler gördü. Kediciğin kırık çenesi ve görmeyen gözünün alınması için kritik ameliyatlar geçirdikten sonra sağlığına kavuşması uzun zaman aldı. Bart’ın yaralanması ve sonrasında gelişen şüphe uyandırıcı durumlar sebebiyle Humane Society onun velayetinin sahibinden alınması ve onun başka bir ailenin yanına yerleştirilmesi konusunda çalışmalara başladı. Birçok kişi tarafından “Zombi Kedi” olarak bilinen Bart’ın kendileri için her zaman “Mucize Kedi” olduğunu belirten ekip, onun sadece ölümden döndüğüne inandıkları için değil, nazik yapısı ve tüm zorluklara göğüs geren yaşama tutunma isteğiyle de bir mucize olduğunu söylüyor. O ikinci şansın elçisi ve tüm dünyadan insanlara bu konuda ilham vermeye devam ediyor.

Zombi Kedi Bart ile tanışın!

bart1

Bart bir trafik kazası geçirdi ve ardından öldü sanılarak gömüldü. Fakat birkaç gün sonra çamurlar içinde evinin kapısının önünde miyavlarken bulundu.

Kör bir göz ve kırık çene ile günlerce acı çekti

bart2

Sahipleri onun tedavi masraflarını karşılayamayacakları için onu Humane Society adlı kuruluşa teslim ettiler. Fakat ihtiyacı olan bakıma ulaşamdan 2-4 gün arası bir süre geçirdiği tahmin ediliyor. Sahibinin veteriner masraflarını ödeyemeyeceğini anlayınca onu neden hemen kuruluşa teslim etmediği merak konusu…

Zombi Kedinin zorlu birkaç ameliyat geçirmesi gerekiyordu

bart3

Onu hemen ameliyaya aldılar. Bunca yaşadığı şeyin üzerine bir de geçirecek olduğu bu ameliyatı kaldırabilmesi aslında bir mucize. Görmeyen gözü alınmış ve kırılan çenesine müdahale edildi.

Geçirdiği ameliyat ve yaşadığı ağır travmanın ardından bir parça huzur

zombi-kedi-bart-1

Zombi Kedi Bart’ın sağlığına kavuşabilmesi için bakım ve ilgiye ihtiyacı vardı.

Ve ihtiyacı olan bakımla zamanla iyileşip sağlığına kavuştu

zombi-kedi-bart-2

Tabii bu sırada mezarından çıkan zombi kedinin hikayesi interneti kasıp kavurmaya başladı. Onun için açılan yardım fonuna binlerce insan bağış yaptı ve tedavi masrafları karşılandı.

Ailesi iyileştikten sonra Bart’ı geri almak istedi

zombi-kedi-bart-3

Fakat Humane Societ’nin eğer bart ailesine dönerse güvende olup olmayacağı konusunda endişeleri vardı. Durum biraz şüpheli görünüyordu, bu sebeple Bart’a başka bir yuva bulmak istediler.

Zombi kedinin öldü sanılıp gömüldüğü sırada hala hareket ettiği iddiası

zombi-kedi-bart-4

Olayın internette ve uluslararası basında yankı uyandırmasının ardından, kedinin aslında gömüldüğü sırada hayatta olduğu ve hareket ettiği, buna rağmen gömüldüğü iddiaları ortaya çıktı.

Söz konusu iddiaların kaynağı video

Zombi Kedi Bart’ın eve dönüşünün ardından çekilen bu videoda arkada duyulan kadının “Ölmemiş olabilir… Çünkü onu bulduğumda hala hareket falan ediyordu.” dediği duyuluyor.

Zombi Kedi için velayet savaşı

zombi-kedi-bart-7

Bart’ın önceki sahibi Ellis Hutson ve Humane Society kuruluşu arasında böylelikle bir velayet savaşı başladı, iki taraf da bu iş için mahkemeye gitmeye hazırdı. Sonunda Hutson, kuruluşa kedisini alıkoydukları için dava açtı.

Davayı Humane Society kazandı

zombi-kedi-bart-8,

Kuruluş bir dizi yasal prosedürün halledilmesinin ardından Zombi Kedinin velayetinin kendilerinde kalmasını sağladı. Tüm bunlar tam bir sene sürdü. Bu süreçte kuruluş Bart’ın tam olarak iyileşmesi için elinden geleni yaptı ve ona çok iyi baktı.

Zombi Kedi yeni arkadaşlar ediniyor!

zombi-kedi-bart-9

Kuruluş himayesinde geçirdiği sürede oradaki diğer hayvanlarla arkadaşlık eden zombi kedi, ya da onların dedikleri gibi “mucize kedi” halinden memnun görünüyor.

Ve Zombi Kedi sahiplenildi!

zombi-kedi-bart-13

Kuruluşun davayı kazanmasının ardından Bart’ın velayeti sadece kısa bir süre onlarda kaldı. Çünkü onu sahiplenmeye karar veren aile hazırlıklarını yapmıştı bile… Artık Bart yeni yuvasında diri diri gömülmesi ve yaşadığı diğer travmaların acısını unutacak. O gerçekten de ikinci şansın elçisi…

İçerik Kaynağı: Humane Society of Tampa Bay

Pinterest'de Paylaş