Sokak Kedisine Kendi Odasını Veren Örnek Belediye Başkanı

Sokak Kedisine Kendi Odasını Veren Örnek Belediye Başkanı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yavru iken belediyeye sığınan ve Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer tarafından sahiplenilen Limon isimli kedi yaklaşık 2 yıldır makam masasını kendine mesken tuttu.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer, tatil bölgelerinde terk edilen kedi ve köpeklerin sokaklara bırakıldığını ifade ederek, “Sorunlarımızda bir tanesi özellikle yazın Ayvalık’a gelip yaz tatilini geçiren burada evi olanların, yaz tatili bitince bu hayvanları sokakta bırakıp gitmeleri. Kedilerimizi, köpeklerimizi, sokak dostlarımızı bırakmaları bizi çok üzüyor. Bu çok büyük bir sorun. Ben buradan rica ediyorum. Tam tersini yapalım. Sokak hayvanlarını sahiplenelim” dedi.

Limon’un büyük ilgi gördüğünü ifade eden Başkan Gencer, “Ayvalık sevgi üzerine kurulmuş teması olan bir şehir. O yüzden sokak hayvanlarımıza sahip çıkalım. Limon’u görenler ilk görüşte şaşırıyor. Vatandaşlarımızın bir kısmı da korkuyor. Buraya gelince alışanlar da olmaya başladı. Personelden çok korkan vardı. Ancak daha sonra korkularını attılar. Bence faydalı oluyor. En azından sahiplenme duyguları artıyor. Bazı personel arkadaşlar burada kediler ile tanışınca evlerine kedi almaya başladı” diye konuştu.

Gününün büyük bir kısmını Belediye Başkanı Rahmi Gencer’in çalışma masası ve makam koltuğunda geçiren Limon adeta ilçenin yeni maskotu haline geldi.

 

 

Haber Kaynağı: Haberler.com

Pinterest'de Paylaş