Yeni Kedi Sahiplenen İnsanlarda Gördüğümüz 13 Davranış

Yeni Kedi Sahiplenen İnsanlarda Gördüğümüz 13 Davranış

Kedi sahiplenme hayali kuran hayvan severler, bu hayallerini gerçekleştirdikten sonra farklı davranışlar sergilerler. Bu davranışlar kimi zaman hoş karşılanırken, kimi zaman sorun yaratabilir. Yalnızca kedi sahiplenen kişilerde görülen 13 davranış şeklinin anlatıldığı bu yazıyı okuyarak, kendi davranışlarınız ile karşılaştırabilirsiniz.

1 ) Sürekli Kediden Bahsederler

patiliyo.com

İlk kez kedi sahiplenen kişiler, girdikleri her ortamda ve alakasız zamanlarda kedilerinden bahsederler. Bu duruma kendilerini öyle kaptırmışlardır ki, nasılsın sorusuna bile kedi sahiplendim diyerek cevap verebilirler.

2 ) Kedilerinin Diğer Kedilerden Farklı Olduğuna İnanırlar

patiliyo.com

Tüm kedilerin yapabildiği zıplama, tırmalama ya da ısırma hareketlerini yalnızca kendi kedileri yapıyormuş gibi anlatırlar.

3 ) Kedileri İle Her An Fotoğraf Çekinirler

patiliyo.com


Kedi sahiplenen kişilerde çok sık karşılaşılan davranışlardan biridir. Girdikleri her ortamda fotoğraf çekinirler ve bunu sosyal medya hesaplarında paylaşırlar.

4 ) Hayalperest Karaktere Bürünürler

patiliyo.com


Önceden hayal kurmayı sevmeyen kişiler bile kedileri ile yaşayacakları konforlu bir hayatın hayalini kurarlar.

5 ) Kedilerine Laf Edenleri Sevmezler

patiliyo.com


Kedilerine çok düşkün oldukları için ona kötü söz söyletmek istemezler ve bu harekette bulunan kişileri sevmezler.

6 ) Kedilerine İsmi İle Seslenilmesi Konusunda Hassastırlar

patiliyo.com


Kedilerini sahiplendikten sonra onlara özel bir isim koyan kişiler, onlara ismi ile seslenilmesi konusunda hassastırlar. Bu nedenle çok yakını da olsa, kedisine ismi ile seslenmeyen kişileri uyarırlar.

7 ) Kedileri ve Bebekleri Aynı Kefeye Koyarlar

patiliyo.com


Kedi sahiplenenler için kedileri birer bebektir. Bu nedenle başka kişilerin bebekleri ile kedilerinin hareketlerini kıyaslarlar.

8 ) Kedi Dışındaki Tüm Hayvanları Önemsemeye Başlarlar

Kedilerine büyük sevgi duydukları için sokak hayvanlarını da düşünmeye başlarlar. Bu nedenle, evde artan yemekleri biriktirerek sokak hayvanlarına verirler

9 ) Alışverişlere Artık Kedileri İçin Çıkarlar

Eskiden yalnızda kendilerine alışveriş yapan kişiler, kedi sahiplendikten sonra alışverişe sadece kedileri için çıkarlar. Kedilerinin konforlu bir yaşam sürmesi için ihtiyacı olan her şeyi eksiksiz olarak alırlar.

patiliyo.com


10 ) Gittikleri Her Yere Kedilerini Götürürler

Hayatlarının tam ortasına kedileri oturtan kedi sahipleri, her yere onlarla giderler ve hiçbir zaman yanlarından ayırmazlar.


11 ) Kedileri İle Beraber Uyumaya Başlarlar

Kedi sahiplenen kişiler, sevimli dostları ile hayatı paylaştıkları gibi yataklarını da paylaşırlar ve sürekli beraber uyurlar.

patiliyo.com

12 ) Geceleri Kedilerini Kontrol Ederler

Kedilerine bebek muamelesi yapan ve onlara değer veren kişiler, gecenin bir saatinde kalkarak kedisini kontrol ederler.

13 ) Kedilerini Kaybetme Korkusu Yaşarlar

Kedi sahiplenen hayvan severler, çok sevdikleri kedilerinin başına bir şey gelmesinden endişe ederler. Bu nedenle farklı bir hareketini gördükleri zaman kedilerini doğru veterinere götürürler.
Pinterest'de Paylaş