Yeni Kedi Sahiplenen İnsanlarda Gördüğümüz 13 Eğlenceli Davranış

Yeni Kedi Sahiplenen İnsanlarda Gördüğümüz 13 Eğlenceli Davranış


Kedi sahiplenmek, ihtiyacı olan bir canlıya yuvanızı açmanın dışında, hayatınızda yaşayacağınız en güzel deneyimlerden biridir. Siz farkında olmasanız da, aslında yeni gelen bu dostla birlikte pek çok değişim yaşamaya başlarsınız. Bazen sizi tanıyan ve çevrenizde bu farkı gören kişiler ise şaşkınlıkla sizi seyrederken, kimi zamanda yaptığınız eğlenceli davranışlar gözlerden kaçmaz.Eğer kendinize dışarıdan bakıp, kedi sahiplendikten sonra ki eğlenceli davranışlarınızı öğrenmek istiyorsanız, sizin için bu değişiklikleri anlatalım.Kedi sahiplenen kişilerde, ilk olarak ruh hali değişiklik gösterir.
Daha sakin ve mutlu halleri, aşık mı oldun sen sorularını, beraberinde getirir.Kişi, artık eskiye oranla daha anaç bir tavır sergilemeye başlar.
Acaba şimdi bebeğim ne yapıyor, benim kızım ya da oğlum sıkılmış mıdır, bu renk benim tontişime yakışır mı gibi cümleleri kullanmaya başlaması, çevresindekilerin dikkatinden kaçmaz.Kedi sahiplenen insanlar, bir süre sonra daha merhametli ve hassas olmaya başlarlar. Bu ise aslında içinizde bastırdığınız duyguların ortaya çıkma durumudur.
Kedi sahiplenen kişilerin zamanla hareketleri değişmeye başlar.Daha estetik, hızlı ve pratik hareketleri, onlardaki bu değişikliğin hemen fark edilmesini sağlar.
Sorumluluk duygusu, artık kişinin hayatının bir parçası olmuştur.Bu akşam bir şeyler mi yapsak sorusu genellikle, olmaz ben eve gitmeliyim şeklinde cevaplanır.
Kedi sahiplenen kişi artık olaylar karşısında daha güçlü durmaya başlar.Çıkan sorunlar ve problemler, onu eskisi kadar etkilememektedir.
Bu kişilerin pratik zekalarında gözle görülür bir artış yaşanır.Sıkıntılı durumlar artık onlar için bir sorun değildir ve mutlaka çözüm odaklı bir fikirleri vardır.
Kedi sahiplenmiş kişilerin, sosyal ortamlarda daha cana yakın ve rahat olduklarını görmek, hiç şaşırtıcı değildir.Bu kişiler kendilerini daha rahat ifade etmeye başlarlar. Onları yakından tanıyanların en çok şaşırdığı konulardan birisi de budur.
Aslında evini kediler ile paylaşanların hayat enerjisi, pozitifliği ve sevecenliği sanki onların genel özelliğidir ve kesinlikle kedi sahipleri, bir süre sonra bu yönleri ile birbirlerine benzemeye başlarlar.Artık ufak detaylar ve teferruatlar çok önemli değildir. Resmin geneline bakarak güzelliğini görebilmek, sanki kedilerle gelen bir bakış açısıdır.
Kedi besleyen kişilerin sağlığında da gözle görülür bir gelişme vardır. Migren krizleri, tansiyon ve depresyon artık korkulu rüyaları olmaktan çıkmıştır.
Her şeyden önemlisi ise kedilerle yaşamaya başlamış kişiler artık karşılıksız sevmenin ve sevilmenin ne demek olduğunu öğrenmişlerdir. Bu ise onlara, hayatı farklı gözlerle görme fırsatı sunmuştur.

Pinterest'de Paylaş