Bir Kedi Sahibi Olmanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 12 Süper Ötesi Faydası

Bir Kedi Sahibi Olmanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 12 Süper Ötesi Faydası

Kedi sahibi olan insanların ortak özellikleri fark edildiğinde, bunun tesadüf olamayacağı düşünülmüş ve bu konu ile ilgili pek çok bilimsel araştırma yapılmıştır. Çıkan sonuçlar ise oldukça ilginç, bu sonuçlar gösteriyor ki kedilerin insanlar üzerinde etkileri vardır ve bu etkiler bilimsel olarak da kabul görmektedir. Bunun sonucu olarak ortaya çıkan sonuçlar nelerdir sizin için araştırdık.

patiliyo.com

Kedi sahibi olan insanların, diğer insanlara oranla daha az hastalandıkları tespit edilmiştir. Özellikle bazı rahatsızlıklarında, bu oran daha da artmaktadır.

patiliyo.com

Kedilerin kişiler üzerindeki stresi ve negatif enerjiyi aldığı, kendilerini daha mutlu hissetmelerini sağladığı görülmüştür. Kedi besleyen insanlar genellikle daha pozitif ve olumlu bir bakış açısına sahip oluyorlar.

patiliyo.com

Kedi sahibi olan kişiler, fark edilir derecede güven duygusu yüksek ve sosyal kişiler oluyorlar. Girdikleri her ortamda bu özellikleri hemen fark ediliyor.

patiliyo.com

Kedi sahiplerinin empati kurma yetenekleri, diğer kişilere göre daha yüksek oluyor ve karşısındakilerin duygusunu daha iyi anlayabiliyor.

patiliyo.com

Kedilerin dolaşım sistemi hastalıkları ve alerji gibi rahatsızlıkların tedavisinde büyük yararları var. Kedileri olan kişiler bu hastalıklara ya hiç yakalanmıyor ya da çok kolay tedavi edilebiliyor.

patiliyo.com

Yapılan araştırmalar sonucu görülmüştür ki kedi sahibi olan kişiler, depresyon ve sinirsel rahatsızlıklar gibi durumları, diğer kişilere oranla daha az yaşıyor.

patiliyo.com

Kedilerin çıkarttığı mırlama sesinin alt frekans ses dalgaları olduğu ve iyileştirici özelliği olduğu tespit edilmiştir.

patiliyo.com

Özellikle aşk acısı çeken kişiler, eğer kedi sahibi ise kendilerini daha kolay toparladıkları görülmüştür.

patiliyo.com

Kedilerle yaşayan kişiler, zamanla daha pratik zekalı ve her koşulda çözüm üretebilen kişiler haline geliyorlar.

patiliyo.com

Kedi sevgisi, insanlara karşılıksız sevmenin ve sevilmenin ne demek olduğunu öğretiyor. Bu yüzden kedi sahibi olan kedilerin kocaman, sevgi dolu bir yürekleri oluyor.

patiliyo.com

Yapılan gözlemler sonucu, özellikle otistik ve down sendromlu çocukların yaşadığı evlerde kedi varsa, bu çocukların eğitim aşamasında daha olumlu cevaplar verdiği görülmüştür.

patiliyo.com

Kediler insanların hayata bakış açısını değiştiriyor. Eğer kedi besliyorsanız, ufak tefek sorunlara odaklanmak yerine resmin geneline bakıp, hayattan daha çok zevk almaya başlıyorsunuz.

patiliyo.com


 
Pinterest'de Paylaş


1 Yorum


  • Patiliyo
    Mine Turan

    yaa bebek😻

    2.5.2020 14:33:48 Reply