Geceleri Uyumayan Kedinizi Mışıl Mışıl Uyumasını Sağlayacak 11 Püf Nokta

Geceleri Uyumayan Kedinizi Mışıl Mışıl Uyumasını Sağlayacak 11 Püf Nokta

Doğası gereği gece avlanan canlılardan olan kediler, her ne kadar evcilleşmiş ve bizimle evlerimizi paylaşıyor olsalar da, onların metabolik saatleri bizden farklı işlemektedir. Yani tam da güzel bir uykuya ihtiyaç duyduğumuz anlarda, onların deli gibi koşturmaya başlamaları, aslında gayet doğal bir hareket. Ancak dayanabilmenin zor olduğu bu durumun, aslında birkaç püf nokta sayesinde engellenebileceğini söylersek, sanırım kedi besleyen herkes mutlu olacaktır. İşte, kedinizin geceleri mışıl mışıl uyumasını sağlayacak püf noktalar.Kedinizi günde iki kere besleyin ve akşam mamasını gece yatmadan hemen önce verin.Bu onun yemek yedikten sonra gece uyumasını sağlayacaktır.Gün içinde enerjisini harcaması için bol bol oyun oynamasını sağlayın.Böylece gece olduğunda yorgun düşecek ve daha kolay uyuyacaktır.Eğer çalışıyorsanız ve gündüz kediniz evde yalnız kalıyorsa, mutlaka ikinci bir kedi almayı düşünmelisiniz.Bu sayede kediniz hem daha mutlu hem de gün içinde oynayabilecek bir arkadaşa sahip olacaktır.Gün içinde daha aktif olmasını sağlamak için balkona ya da bahçeye çıkabileceği korunaklı alanlar oluşturun.
Bu kedinizin gününü daha hareketli geçirerek gece yorgun olmasını sağlayacaktır.Kedilerin çoğu yatakta özellikle de yorgan altında uyumaya bayılırlar
Ona bu imkanı tanırsanız sizinle birlikte uyumak ona büyük keyif verecektir. Hem de geceleri
Kedinizi fırçalama rutinini gece yatmadan önce yapmaya özen gösterin. Bu sayede rahatlayacak ve uyuyacaktır.Hareketli ve tempolu işlerinizi yatmaya yakın bir saatte yapmaktan kaçınmalısınız. Çünkü bu meraklı dostlarımızın ilgisini çekerek hareketlenmelerini tetikler.
Yatarken bir gece lambası kullanabilir ya da evde bir yerin ışığını açık bırakabilirsiniz.Tamamen karanlık ortamlar kedinizin tetikte olma içgüdüsünü harekete geçireceği için uyuması zorlaşabilir.
Kedinizin uyuyacağı ortamda mama ve su kabının olmaması önemlidir.Kediler de tüm avcı hayvanlar gibi yiyecek kokusunun başka hayvanları çekebileceğini düşünerek, tedirgin olurlar.
Yatma zamanının geldiğini ona hissettirin.Gerekli görürseniz severek onu rahatlatmayı deneyebilirsiniz. Tüm bu yöntemleri denediniz ve kediniz geceleri hala uyumuyorsa, ses tonunuzu yükselterek ona kızdığınızı belli edin.
Kediler kelimeleri anlamasa da, ses tonunuzun neden değiştiğini anlayacaklardır.
Pinterest'de Paylaş