Kedi Taşıma Çantası Alırken Bilmeniz Gereken 11 Şey

Kedi Taşıma Çantası Alırken Bilmeniz Gereken 11 Şey

Kedi sahiplerinin ya da kedi sahibi olmayı planlayanların ilk ve en önemli ihtiyaçlarından biri kedi taşıma çantasıdır. Pek çok çeşidi bulunan kedi taşıma çantalarında hem kullanılan malzeme hem iç hacim hem de aksesuarlar bakımından, oldukça çok seçenek bulunmaktadır. Önemli olan kedinizin ve sizin ihtiyacınıza en uygun kedi taşıma çantasının seçiminde, nelere dikkat edeceğinizdir. İşte kedi taşıma çantası alırken bilmemiz gereken 11 şey.
Kedilerimiz için kullanacağımız taşıma çantasının öncelikle yıkanabilir olması en önemli unsurlardan biridir.Bu sebeple kedi taşıma çantası alırken yapılmış olduğu malzemenin, temizlenebilir olması gereklidir.
Kediler göründüklerinden çok daha güçlü canlılardır.
Eğer taşıma çantası gerektiği kadar sağlam değilse kedilerimizin can güvenliği tehlike altına girebilir.Kedi taşıma çantası alırken, kedinizin yeterince hava alabileceği şekilde olduğundan emin olunmalıdır.
En uygunu isteğe göre açılıp kapanabilen havalandırma deliklerine sahip olan taşıma çantalarıdır. Bu sayede gerektiğinde havalandırma bölmelerini arttırıp, azaltabilirsiniz.
Son yıllarda özellikle kanserojen malzemelerle yapılmış olan kedi taşıma çantaları ile çok fazla karşılaşılmaktadır.Ucuz olduğu için daha çok tercih edilen bu taşıma kaplarının, kedimizin sağlığını tehdit ettiğini unutmamalıyız.
Kedi taşıma çantalarının en kullanışlı olanları, gerektiği zaman her yerinin açılabilen olanlarıdır.
Bu özellikle veteriner hekim kontrollerinde en çok tercih edilen kedi taşıma çantasıdır.Özellikle hammaddesi plastik olan bazı kedi taşıma çantalarının, kilit sistemleri çok sağlam olmayabilir.
Bu sebeple özellikle plastik taşıma çantası alırken, kilit sisteminin sağlamlığından emin olunmalıdır.
Alacağımız kedi taşıma çantaları genellikle standart boylarda üretilmektedir ve bu çantalar ortalama 4-6kg arasında olan kediler için kullanılmaktadır.
Eğer kediniz 6kg üzerindeyse mutlaka kedinizin büyüklüğüne uygun olan daha büyük taşıma çantası alınmalıdır.Eğer kedi taşıma çantasını uzun bir yolculuk için kullanacaksanız.
Yani kediniz taşıma çantasının içinde 4 saatten daha uzun kalacaksa, mutlaka büyük boy taşıma çantası kullanılmalıdır.
Kedilerimiz genel olarak taşıma çantasında olmaktan hoşlanmazlar ve taşıma çantası içindeyken strese girebilirler.
Ancak iç yüzeyi kedinizin konforunu sağlayabilecek olan taşıma çantaları, bir nebze olsun kedinizin daha rahat olmasını sağlayacaktır.Taşıma kolaylığı açısından elde taşınandan hariç, kola ve sırta asılabilen kedi taşıma çantaları da mevcuttur.
Taşıma şekli sizin tercihinize kalmış olsa da, yine sağlamlığından ve kedinizin rahat olacağından emin olduğunuz taşıma çantalarını almaya özen göstermelisiniz.
Özellikle korkak ve agresif kediler için iç yüzeyi yumuşak olan kedi taşıma çantaları tercih edilmelidir.
Bu sayede kedinizin kendine zarar verme riski ile karşı karşıya kalmamış olursunuz.
Pinterest'de Paylaş