Kedilerin Karizmatik Olduğunun 13 Kanıtı

Kedilerin Karizmatik Olduğunun 13 Kanıtı


Kedilerle yaşayanlar bilirler, onların kendilerine has özellikleri ve yetenekleri diğer canlılarla aralarında büyük bir fark yaratır. Zaten insanlık tarihi kadar eski olan kedi ritüelleri pek çok dinde ve ırkta süregelmiş, kedilerin hep gizemli ve karizmatik bir yönlerinin olduğu düşünülmüştür. Şimdi kedilerin karizmatik olduğunun 13 kanıtı ile örneklendirerek, aslında bu düşüncenin hiçte yersiz olmadığını söyleyebiliriz.
Kediler yok olma konusunda son derece başarılı canlılardır. Bir anda ortadan kaybolabilirler ve eğer bulunmak istemiyorlarsa bulmanız neredeyse imkânsızdır.Yerçekimi kanunu onlar için anlamsızdır. Bütün kediler eğer isterlerse kendi boyutlarının 20 kat yüksekliğine zıplayabilir. Ve çok yüksek yerlerden zarar görmeden atlayabilir.
Tüm kediler doğuştan usta savaşçılardır. Avcılık yetenekleri bir tarafa, kendini koruma ve çok büyük düşmanlar karşısında bile kendilerini savunabilme yetilerine sahiptirler. Zorda kalırlarsa savunmanın ötesinde saldırma kabiliyetleri de çok gelişmiştir.Yüksek adaptasyon kabiliyetleri vardır. Her kedi her türlü ortamda yaşayabilme ve uyum sağlayabilme konusunda, son derece başarılıdır. Gerektiğinde kendi kendini doyurabilir, koruyabilir ve eğer yer bulma şansı varsa bunu mutlaka olumlu bir şekilde lehine çevirebilir.
Kediler insanları kullanma konusunda son derece başarılıdır. İster sahibi olsun isterse tanımadığı bir kişi, eğer kedi sizden bir şey yapmanızı isterse bunu mutlaka yaptırır. Siz bunun farkında olun ya da olmayın.Bütün kediler tam bir kaçış ustasıdır. Onları istemedikleri bir yerde uzun süre tutmanız imkânsızdır. Kapı yoksa pencereden, oda yoksa bacadan ya da sizin hiç tahmin edemeyeceğiniz bir yerden, kaçmanın bir yolunu mutlaka bulacaktır.
En iri kediler bile her türlü şekle girebilirler. Kendi boyutlarının yarısındaki bir kutunun içine girmiş bir kedi görmek, sizi sakın şaşırtmasın. Çünkü bilmelisiniz ki, eğer o kafaya koymuşsa, ondan daha küçük bir kutunun içine bile girebilir.
Kedilerin karizmatik olduğunun 13 kanıtı arasında belki de en etkilisi budur. Her kedinin kendinden emin ve saygı hissi uyandıran bir tavrı vardır. Bu doğada bile bu şekilde algılanmaktadır ve genellikle kediden dört beş kat büyük canlılar, kedilere saygı duyar ve onlardan korkarlar.Kediler gerektiğinde canavara dönüşebilirler. O ponçik ve şeker görünümlerinin altında, böylesine korkunç bir yaratığın gizlendiğine inanmak çok zor ama eğer başka çare bulamıyorlarsa, gerektiğinde canavarlaşabilirler.
Pişmanlık nedir bilmeyen usta avcılardır. Kedilerin refleksleri ve vücut yapıları en iyi avcılar olmalarını sağlayacak donanıma sahiptir. Ayrıca avlarına karşı çok acımasız olan bu canlılar, bazen onları öldürmek yerine ölene kadar oynamayı bile seçebilirler.Kör olsalar bile görebilirler. Kedilerin duyuları çok gelişmiştir ve genellikle, bıyıkları sayesinde en küçük titreşimleri algılayarak, titreşimin kaynağının nerde ve ne olduğunu anlayabilirler.
Görebileceğiniz, en rahatına düşkün canlılardan biridir kediler. Konforlarından asla ödün vermezler ve eğer bulundukları yer konforsuzsa bile, o bir şekilde rahatını sağlama yolunu, mutlaka bulur.Her şeyden önemlisi de kediler sevmeyi iyi bilirler. Sevdikleri kişilerin mutluluğu bile onlar için çok önemlidir. Eğer mutsuzsanız sizi mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yapabilirler. Kedilerin karizmatik olduğunun 13 kanıtıbunlar ancak, bu yaratıklar bu anlattıklarımızın çok daha ötesinde ve değerli varlıklardır. 
Pinterest'de Paylaş