Yıllarca İşkence Gören Köpek 12 Yaşındaki Çocuğun Yanına Gidip Bakın Ne Yaptı

Yıllarca İşkence Gören Köpek 12 Yaşındaki Çocuğun Yanına Gidip Bakın Ne Yaptı

Köpeklerin ne kadar dost canlısı olduklarını hepimiz biliyoruz. Onlar olmasa dünya keyifsiz bir yer olurdu. Sahiplerine büyük bir aşkla bağlanır bu canlar onları o kadar çok severler ki bazen sahiplerini eğlendirmek için ne yapacaklarını şaşırırlar. Enerjileri dur durak bilmez! Bizimle arkadaş olan, bizi güldüren, en zor zamanımızda bizi eğlendirmek için şapşallıklar yapan en sadık dostlarımız onlar bizim…

Köpek dövüşü yasak olmasına rağmen maalesef dünyada ve ülkemizde gizli saklı gerçekleştiriliyor. Oogy ismindeki bu zavallı köpek, dövüşlerde kullanılan köpeklerin pratik yapması için seçildi.

Bu zavallı köpeğin durumu çok kötüydü. Bulunduğunda bir kulanığı kaybetmiş ve suratında izler olmuştu. Kafasında ise kocaman bir boşluk vardı.

Cani kişiler tarafında ‘işe yaramayınca’ kafese kapatıldı. Bu kötü yaşama mahkum edildi.

Polisler tarafından bulunan köpek hemen veterinere götürüldü. Bulunduğunda hareket edemeyecek hale gelmiş. Süper kahraman veteriner Oogy’nin hayatını değiştirdi… Kötü günler geçiren Oogy’nin hayatı veterinere götürülmesiyle bir anda değişti.

Veterinerden çıkarıldıktan sonra küçük çocuğun yanına gitmeye başladı. Herkes korktu ve çocuğa zarar vereceğini düşündüler.

Yaşadığı onca şeye rağmen insanlara olan güvenini kaybetmediğini kanıtladı ve çocuğun suratını yalamaya başladı.

Bir aile Oogy’nin hayat hikayesiden etkilenip onu sahiplendir. Oogy’nin hayatı bir anda değişti. Her gece Larry’nin yatağında uyudu ve eve neşe getirdi.

Larry köpekten o kadar etkilendi ki Oogy ve köpek dövüşünün zararları hakkında bir kitap yazdı. Birlikte geçirdikleri 12 yılın ardından Oogy hayatını kaybetti. Son yıllarını harika geçirdi.

Hayatını kaybetmeden önce en sevdiği battaniyenin üstüne uzanıp biftek yemişti. Hiç acı çekmeden gözlerini kapattı. Larry adeta yıkıldı.

Oogy 12 yıl boyunca ailenin bir bireyi olmuştu. Oogy, köpekler işkence görseler bile hala hayata dönebileceklerinin en büyük kanıtı oldu.

Oogy’nin hayatına dair videoyu izleyin:

Pinterest'de Paylaş