Arka Bahçesini Köpekleri İçin Adeta Cennete Çeviren Adamın İnanılmaz Eseri

Arka Bahçesini Köpekleri İçin Adeta Cennete Çeviren Adamın İnanılmaz Eseri

Evinizdeki dostunuzun hayatını daha da kolaylaştırmak ister misiniz? Ya da onun için daha mutlu olabileceği ve eğlenebileceği bir ortam yaratabilmek? Bizce bunların cevabı kesinlikle evet olur. Aaron Franks isimli adam da böyle düşünecek olacak ki çıtayı arşa çıkarmış!

Tessa, Bruno, Cooper ve Mia isimli belki de dünyanın en şanslı 3 köpeğine merhaba deyin! Babaları Aaron Franks onlara tam anlamıyla mükemmel bir hediye hazırlamış.

Franks, 2 yıl önce bir karar veriyor: Bahçesini ve verandasını köpekleri için eğlenceli, kocaman bir oyun alanına çevirmek. Bunu ilk başta nasıl yapacağından emin olmasa da neler yapacağını kafasına koyuyor ve inşaa etmeye başlıyor.

Franks’e bu meşakkatli gibi görünen iş gücü hiç zor gelmiyor. Çünkü sevgi ile yapıyor…

Acele etmeden hayata geçiriyor planını. Bazen ayda bir kaç kere çalışıyor sadece. Ama ne zaman eline biraz para geçse inşaa ettiği bu yaşam alanında olmasını istediği şeyi eklemeye başlıyor.

Bitmiş hali ise her köpeğin hayal edebileceği ve isteyebileceği oyun alanından çok daha fazlası!

Bu dünya güzeli oyun alanı 3 aşamalı. En üst katta Franks’in kendi takılabileceği bir veranda var. Alt tarafta köpek evleri ve oradan manzarayı izleyebilmeleri için camlar. Karşısında minderli rahat bir alan…

Alt katta havuz var! Yanlış duymadınız havuz. Ayrıca orada da havuz başı keyfi için gerekli rahat alan mevcut. Florida’da hava çok sıcak olduğu için havuzu yapmanın önemli olduğunu düşünmüş Franks. Ayrıca sıcaktan korunmak için pek çok gölgelik alan da eklemiş dizaynına…

Ama bitmedi! Çünkü Franks her şeyi düşünmüş. Mesela bu çok katlı sarayda köpeklerinin rahatlıkla hareket etmesi için merdiven yerine rampa yapmak gibi…

Ya da sarı itfaiye musluğunun bile bulunduğu ihtiyaç giderme köşesi gibi… Hava karardığında orada oynayabilsinler diye aydınlatma yapmayı da unutmamış Franks.

Köpekler yeni saraylarında oyun oynuyor, yüzüyor, salıncaklarda sallanıyor ve çok eğleniyor. Franks bunu gördükçe daha da mutlu oluyor. Çünkü o ne kadar zaman ve emek harcamış olsa da hepsini köpeklerinin mutlu olması için yaptığından “Buna değdi” diyor.

“Onları besliyordum, Her gün yürüyüşe çıkarıyordum. Egzersiz yapmalarını falan da sağlıyorum ama gün bitiminde bu yeterli değil diye düşünmeye başlamıştım. Bu fikrin onları ne kadar sevdiğimi göstermek için güzel bir yöntem olabileceğini düşündüm. Onlar için yapabileceğim her şeyi yapmaya çalışıyor olmam beni çok iyi hissettiriyor”

Böyle düşünceli bir baba sevilmez mi?

Pinterest'de Paylaş