Barınağın Kapısında Yatan Evsiz Adamın Şaşırtan Hikayesi

Barınağın Kapısında Yatan Evsiz Adamın Şaşırtan Hikayesi

Cuma sabahı barınağa gelen görevlilerden biri kapıda uyuyan genç adamı görünce çok şaşırtıcı. Adamın neden orada uyuduğunu öğrenince şaşkınlığı iyice arttı. Çünkü evsiz genç adam orayı sadece güvenli bir yer olduğu için seçmemişti.

Genç adam meğerse hayattaki en iyi dostunu kaybetmişti. Ve ona geri kavuşmak için her şeyi göze almıştı! Biriktirdiği tüm parayı en iyi dostu orada olabilir umuduyla barınağa gitmek için otobüs bileti almaya harcamıştı. Ve şansa dostu gerçekten de oradaydı, sadece barınağın başka bir tesisinde…

2 hafta önce sokakta bulunmuş ve barınağa getirilmişti. Ama hala barınağın şehrin diğer tarafında bulunan yeni binasında tutuluyordu. Genç adamın oraya gitmek için yürümekten başka imkanı olmadığını anlayan görevliler, tren yolculuğunun parasını adama vererek dostuna kavuşmasına destek oldu.

 

Yeni binadaki yetkililerde bu Tata isimli küçük köpeği çok sevmişti. Tata, sağlıklı ve mutlu bir köpekti. Ama en yakın dostu geldiğinde yetkililer aslında ne kadar sevgi dolu bir köpek olduğunu bilmediklerini fark ettiler. Dostunu gören Tata, onu büyük bir sevgiyle karşıladı. İkilinin maddi maneviyatları olmasa da manevi olarak çok zengin olduğu belliydi.

“Tekrar kavuştuklarında ikisinin yüzünden de heyecan ve sevgiyi okumak çok kolaydı. Herkesin kalbine dokundular. Sevgi kimden, nasıl gelirse gelsin sevgidir. Köpeğinin hayatını kendi hayatından daha çok önemsediği çok belli.”

Barınak normalde yaptıkları ücretlendirmeyi bu ikili için kaldırdı ve yardıma ihtiyaçları olursa onlara yardım etmeyi teklif ederek onları uğurladı. Geçtiğimiz günlerde de bu etkilendikleri olay için bir adım daha atmaya karar vererek çevredeki evsiz insanların baktıkları hayvanlara destek olmak için sosyal yardım programını hayata geçirdiler.

Publié par Tracy Hunton Thompson sur vendredi 18 août 2017

“Bazı insanlar evsiz birine köpeğini geri vermiş olmamızı anlayamıyor, sorumsuzca olduğunu düşünüyor ama o adam köpeğine pek çok evi olan insandan daha güzel bakıyor, bunu biliyoruz. Eğer çevrenizde evcil hayvan bakan evsiz insan görürseniz ve ona para vermek konusunda tereddüt ederseniz o zaman mama ya da hatta pire damlası verin. Ayrıca suya da çok ihtiyaçları var.”

Kaynak

Pinterest'de Paylaş