“Bir Tek Köpeğim Olsun Bana Bir Şey Olmaz” Demeniz İçin 13 Haklı Sebep

“Bir Tek Köpeğim Olsun Bana Bir Şey Olmaz” Demeniz İçin 13 Haklı Sebep

İnsanların köpeklerle olan beraberliği, ilk başlarda çıkar ilişkisine dayalı olsa da, zaman içinde onların bize verdikleri sevgi ve sadakat sayesinde bu beraberlik sıkı dostluklara dönüşmüştür. Ancak bu dostluk ortamında bile onların hayatımızda olmaları, bize güven hissi ve güç vermektedir. Yani aslında yanımda köpeğim olsun bana hiçbir şey olmaz diyen biri, bunu laf olsun diye söylemez. Biliriz ki bu sıkı dostlar yanımızda olduğu sürece, bizi korumak için canlarını bile ortaya koyabilirler.

Eğer bir köpeğiniz varsa, bu her koşulda formda kalacağınız anlamına gelir ve tabi ki daha sağlıklı bir hayatınızın olacağı. Onunla yapacağınız günlük geziler bile bunun için yeterli olacaktır.

Asla kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz.

Can dostunuz her fırsatta yanınızda olacak ve sizinle her duyguyu paylaşacaktır.

Stres sizin için hiçbir zaman tehdit olmayacaktır.

Köpekler, sahiplerinin ruh halini anında analiz edebilir ve eğer gerginseniz, o koca dilleri hemen devreye girecektir.

Köpeğiniz yanınızdayken, kendinizi her zaman güvende hissedeceksiniz.

Köpeğiniz küçük cins olsa bile, eğer sizin için bir tehlike sezerse, sizi korumak için canavarlaşabilir. Büyük ırklar için bir şey söylemeye gerek bile yok. Onlar zaten ne yapacağını iyi bilirler.

Evinizin alarm sistemi hep devrede olacak.

Bu konuda köpeklerinize rahatlıkla güvenebilirsiniz, evde sizin istemediğiniz bir kişiye asla tevazu gösterilmeyecektir.

Köpeğiniz sayesinde her türlü doğal afete karşı erken uyarı sisteminiz olacaktır.

Köpeklerin önsezileri çok kuvvetlidir ve en ufak doğal değişimlerde bile bu duruma tepki verirler.

Köpekler hastalıklarınıza karşı da çok duyarlıdır.

Özellikle eğitilmiş köpekler sara hastaları ve şeker hastaları gibi kişilere, daha kendileri fark etmeden sağlığı ile ilgili uyarı verirler.

Özellikle çocuğunuz varsa sorumluluğun büyük bir kısmını köpeğiniz üstlenecektir. O, çocuğunuz için gerektiğinde bakıcı ve her zaman da oyun arkadaşı olacaktır.

Köpeğiniz varsa, karşılıksız ve sınırsız sevilmenin ne demek olduğunu çok iyi bileceksiniz. Bunun size verdiği haz ise tarif edilemez.

Köpekle büyüyen çocuklar sorumluluk duygusu gelişmiş, merhametli ve daha sosyal oluyorlar. Eğer çocuklarınız varsa ve bir köpeğiniz yoksa bu çok büyük bir kayıp olacaktır.

Sosyalleşmek için hiç çaba harcamazsınız. Eğer yanınızda köpeğiniz varsa, insanların ilgisini kolaylıkla çeker ve isterseniz yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Yapılan araştırmalarda da görülmüştür ki köpek sahiplerinin kalp krizi geçirme riski, diğer insanlara oranla daha düşüktür.

Eğer bir köpek sahibi olmuş ve onunla dostluk kurabilmiş şanslı kişilerdenseniz,  bu duygunun sıcaklığını ömrünüz boyunca hissedersiniz.

Pinterest'de Paylaş