Kediler ve Köpeklerden Korkan İnsanların Asla Anlayamayacağı 13 Duygu

Kediler ve Köpeklerden Korkan İnsanların Asla Anlayamayacağı 13 Duygu

Yaşanan pek çok korku, tecrübe edilerek ya da öğretilerek edinilir. Kedi ve köpeklerden korkan insanlar, ya aileleri tarafından korkutulmuş ya da hayvanlarla yaşadıkları kötü bir tecrübe yüzünden onlardan korkmaktadırlar. Ancak bu korkuları yüzünden, karşılıksız sevginin en güzelini yaşama fırsatını ve onlarla yaşayabilecekleri dostlukları da kaçırıyorlar. Sonuç olarak ise asla anlayamayacakları bu duygular, onların hayatında her zaman eksik kalacak.

patiliyo.com

Kedi ve köpeklerden korkan kişiler, devamlı gözlerinin içine sevgiyle bakan ve onun ne istediğinizi anlamaya çalışan bir dost sahibi, olmayacak.

patiliyo.com

Eğer bir kedi ya da köpekle yaşamıyorsanız, moraliniz bozuk ve üzgün olduğunuzda sizi neşelendirmek için bin bir türlü şaklabanlık yapan bir dostun sıcaklığını, hiç hissedemeyeceksiniz.

patiliyo.com

Kedi ve köpeklerden korkan insanlar asla, daha evinin kapısına geldiğinde, onun geldiğini anlayan bir özleyeninin olduğunu bilemeyecek.

patiliyo.com

Ne yazık ki kedi ve köpeklerden korkan insanlar, onların sıcaklığı ile ısındığı kış günlerini hiç yaşayamayacak.

patiliyo.com

Çok üzücü bir durum ama bu kişiler hiç beklentisiz ve karşılıksız sevildiğinden, asla emin olamayacak.

patiliyo.com

Sokaklarda ona ihtiyacı olan canlara yardım etme fırsatını, hiçbir zaman yakalayamayacak ve bir canlının hayatını kurtarmanın verdiği duyguyu hiç anlayamayacak.

patiliyo.com

Bu kişiler bir köpekle beraberken hissedilen güven duygusunu, hiçbir zaman tadamayacak.

patiliyo.com

Kedi ve köpeklerden korkan kişiler, bu can dostlarla oyun oynamanın keyfini hiç yaşayamayacak.

patiliyo.com

Kedi ve köpek severlerin karşılıksız ve beklentisizce verdikleri sevginin ve kocaman yürekli olmanın ne demek olduğunu, belki hiç anlayamayacak.

patiliyo.com

Kedi ve köpeklerden korkan insanlar, başka türden olan bir canlı ile bütün olmanın ne denli yüce bir duygu olduğunu bilemeyecek.

patiliyo.com

Bu kişiler, paranın ve eşyaların aslında bir amaç değil, başka canlılara yardım edebilmenin bir aracı olduğunu çok geç anlayacak.

patiliyo.com

Kedi ve köpeklerden korkanlar, sabahları oyunla uyandırılmanın zevkini hiç yaşayamayacak.

patiliyo.com

Belki de en önemlisi, kedi ve köpeklerden korkan insanlar, çocuklarına ve kendinden sonra gelecek olan nesillere, hayvanlarla kurulan bağların ne kadar kuvvetli olduğunu ve hayvan sevgisini, hiçbir zaman öğretemeyecek.

patiliyo.com

 
Pinterest'de Paylaş