Köpeği İçin Oda İnşaa Eden Adamın Gülümseten Hikayesi

Köpeği İçin Oda İnşaa Eden Adamın Gülümseten Hikayesi

Her hayvansever tüylü dostu için en iyisini ister. O mutlu olsun diye çabalar, sağlığına dikkat eder. Çünkü onlar girdikleri evi sevgi ile dolduran, ailenin parçası olan canlarımız. Bazıları da böyle düşünerek “başka neler yapabilirim” diye kafa yorarken çok güzel işler çıkarabiliyor. Örneğin David isimli adamın köpeği için yaptığı jest gibi…

Hennessy ile tanışın! Kendisi çok şanslı bir köpek çünkü onu çok seven bir babası var.

Geçtiğimiz ay ev alıyor Hennessy’nin babası David Maceo. Kendi evlerine yerleşmeden önce önce bir süre annesinin evinde yaşamak zorunda kalmış aile ve orada tek bir odayı paylaşmak durumda kalmış. Hennessy’nin oyuncu kişiliğinin önüne geçen bu durum için kötü hisseden David, ona bir sürpriz yapmak isteyerek başlıyor bu maceraya.

David, ilk başta öyle gözükmese de köpeği için en mükemmel alanı yaratıyor. Yeni evin merdivenlerinin altında kendine ait bir odası da böyle oluyor Hennessy’in…

Evin içindeki merdivenin altında yer olduğunu fark eden David, oradaki duvarı yıkarak bir oda inşaa ediyor. Hatta öyle bir ustalıkla yapıyor ki bu işi eve gelen herkes oradaki küçük odanın hep orada olduğunu düşünüyor.

Her Pazar gününü köpeğinin odasını güzelleştirmeye harcıyor David.

Odaya köpeğinin seveceğini düşündüğü resimler bile asıyor. Bunlardan biri Hennessy’nin bir yıl önce vefat eden kardeşinin fotoğrafı…

Odayı inşaa ederken Hennessy’nin beğenip beğenmeyeceği konusunda yine de çok tedirgin oluyor David. Ama odaya olan ilgisini Hennessy hızlıca belli ediyor.

Köpeğin yatağını da odaya koyunca her şey tamamlanmış oluyor. Artık Hennessy için oda hazır olunca da David büyük açılışı yapıyor…

“Bir ödül maması aldım ve odanın içerisine attım. Odaya girdi, mamayı yedi ve orada takılmaya başladı. 25 dakika boyunca yerinden kıpırdamadı bile…”

Hennessy şimdilerde onayını alan odada daha fazla vakit geçiriyor. Orada dinleniyor ve kendine ait alanda istediğinde yalnız kalabiliyor.

“Orayı çok seviyor. Kendini güvende hissediyor ve odası bir o kadar da rahat. Onun için mükemmel bir alan.”

David, Hennessy’nin odayı ne kadar çok sevdiğini görünce tüm emeklerine değdiğini söylüyor. Neden bu kadar uğraştığını soranlara da cevabı hazır: “Çünkü o benim çocuğum ve onu mutlu etmek beni de mutlu ediyor.”

Kaynak

Pinterest'de Paylaş