Köpekler İle İyi Anlaşmanın 9 Güzel Yolu

Köpekler İle İyi Anlaşmanın 9 Güzel Yolu

Köpekler, insanların psikolojik durumunu ve hareket dilini çözümleyebilen ender canlılardandır.
Yüzyıllardır birlikte evrimleştiğimiz bu dostlar, bizim kimyasal değişimlerimizi bile hissedebilecek kadar hassastırlar ancak, biz onlar hakkında bu kadar dikkatli ve duyarlı olmadığımız için bilmediğimiz çok şey vardır ve aslında bu çok düşündürücü bir durumdur.Eğer bir köpek sahibiyseniz ve köpekler ile daha iyi anlaşmak istiyorsanız şimdi size vereceğimiz ipuçları, belki de çok işinize yarayacaktır.
Köpeklerin birçoğu sahipleri fark etmeden ipleri eline alır ve dominant bir yapıya bürünür.
Bunu çoğunlukla gözlerinizin içine bakarak ve patisini dizlerinize koyarak yapar.Eğer ipleri onun eline verirseniz de, bir daha geri almak inanın çok zordur.
Bu yüzden her fırsatta otoritenin siz olduğunu ona hissettirin ve eğer gözlerinizin içine bakıyorsa gözlerinizi ondan kaçırmayarak, kendi bölgenizi belirleyin.
Kuyruk ve kulaklar aslında çok şey anlatır.En istenilen durum kulakların dik ve kuyruğun aşağıda sallanmasıdır.
Bu itaatkâr ve mutlu bir köpeğin ifadesidir.
Eğer köpeğiniz öne doğru eğilmiş gözlerini kırpıyor ve kuyruk sallıyorsa, sizinle oyun oynamak istiyordur.Unutmayın, oyun köpekle sahibi arasındaki bağı kuvvetlendiren en güzel yoldur.
Köpeğinizin kulakları yanlara doğru eğilmiş ve kuyruğu aşağı doğru hareketsizse, muhtemelen korkmuştur.Onu korkutan şeyin ne olduğunu tespit ettikten sonra, rahatlaması için yanında olun ve onu sevin.
Köpeğinizin cinsi ne olursa olsun, egzersiz yapmak ve sosyalleşmek için dışarı çıkmalıdır.Her gün düzenli bir şekilde dışarı çıkartılan köpekler, daha mutlu ve sağlıklı olurlar.
Köpeklerin esnemesi her zaman uykusu olduğu anlamına gelmez.
Eğer köpek gergin oturuyor ve esniyorsa, muhtemelen onu sinirlendiren ve huzursuz eden bir şey vardır ve bu sebebin bulunması gereklidir.Köpeğiniz size rahatlıkla arkasını dönebilmelidir.
Bu size güven duyduğunun bir göstergesi olduğu için güvenmeden asla tamamen arkasını dönmez.Eğer köpeğiniz size tereddütsüz arkasını dönüyorsa, doğru yoldasınız demektir.
Köpeğinizin diş göstermesi istenmeyen bir durumdur.Genellikle yemek yerken bunu yaparlar ve düzeltilmesi gereken bir harekettir.
Bu duruma birde hırlama ekleniyorsa mutlaka profesyonel bir yardım alınmalıdır.Köpeğinizin tek ayağını kaldırarak olduğu yerde durması, sık rastlanan bir durumdur.
Bu ya o an ilgisini çeken bir şey olduğunu ya da sizin ne istediğinizi anlamaya çalıştığını gösterir.
Komut öğretmek için en uygun zamanlar da, genellikle böyle anlardır.


Pinterest'de Paylaş