Köpekleri Beslediği İçin Tehdit Edilen Hayvansever Genç

Köpekleri Beslediği İçin Tehdit Edilen Hayvansever Genç

İnsanlarımıza son zamanlarda ne oluyor? Nerede birlik İzmir Menemen’de eski evlerinin bulunduğu sitedeki köpekleri besleyen Ömer Tuncer isimli genç, sitede yaşayan iki kişi tarafından hırpalandı ve tehdit edildi.
Nedir bu şiddet, vahşet, sevgisizlik, merhametsizlik? Bu gencimizi takdir etmek gerekirken nedir bu saygısızlık! İnsanlığımızdan bir kez daha utanıyoruz…

İzmir Menemen’de 5 yıl boyunca oturduğu siteden iki hafta önce taşınan Celal Bayar Üniversitesi BESYO öğrencisi Ömer Tuncer (23), arkadaşlarıyla birlikte düzenli olarak belli bölgelerde sokak hayvanlarını besliyor. İki gün önce okul arkadaşı ile birlikte 5 yıl boyunca sitenin bahçesinde karnını doyurduğu köpekleri beslemeye giden Tuncer, sitede yaşayan iki kişi tarafından hırpalandı ve bir daha köpekleri beslememeleri için tehdit edildi. O anlar saniye saniye cep telefonu kameralarına yansırken, saldırıyla ilk kez karşılaşmadıklarını belirten Tuncer, “Ramazan ayındayız. Hayvanın karnı doyacak ama buna bile tahammülleri yok. Anlamak çok güç. İnsanları vicdanlı olmaya çağırıyoruz. Bir hayvanın karnını doyurmayı bile çok gördüler. Hayvanları pislik olarak görüyorlar. Mama verilmesini istemiyorlar. Kendi karınları acıkınca dolaba koşuyorlar ama empati duyguları gelişmemiş” dedi.

Olaydan bir gün önce de kadın arkadaşıyla sözlü saldırıya uğradıklarını söyleyen Tuncer, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Köpekleri sitede besliyorduk ama site sakini ve site yöneticisi üzerimize yürüdü. Biz sadece köpeği seviyorduk ve bir avuç mama veriyorduk. Şahıs koşarak yanımıza geldi. Hakaret etti. Neye sinirlendiğini gerçekten anlamadık. Bize saldıran kişiyi tanımıyorum ama daha sonra site yöneticisi de geliyor. Bu da kamerada görünüyor. Site yöneticisi ile daha önce de tartışmıştık. Tehdit ettiler, ‘döveceğiz’ dediler.

Hayvanları beslerken arkalarında çöp bırakmadıklarını ifade eden Tuncer, “Biz besleme yaparken, mamaları hayvanın önüne koyuyoruz. Zaten aç oldukları için anında yemeği bitiriyorlar. Kedileri beslerken de mamaları yol kenarlarına koyuyoruz. Arkamızda çöp bırakmıyoruz. Bu saldırı ilk değil. Bu tür olaylar sık sık hayvanseverlerin başına geliyor. 5 yıl burada oturdum. İki hafta önce taşındım ama hala buradaki hayvanları beslemeye devam ediyoruz. Olayla ilgili suç duyurusunda da bulunduk. Ayrıca Menemen Belediyesinden sitelerin içerisinde mama ve su kapları koymalarını talep edeceğiz” dedi.

Görüntülerde, köpek besleyen gençlerin yanına gelen şahıs, “Burada bakmayacaksınız. Köpeği alıp götüreceksin. Çık diyorum sana. Bir daha buraya gelmeyeceksiniz. Gelirsen seni boğarım” diyor. Ardından site yöneticisi olduğu iddia edilen başka bir kişi, genci hırpalayan şahsı sakinleştirmeye çalışırken o da gence “Gelirsen dayak yersin” diyerek tehditte bulunuyor. Olayın üzerine alandan uzaklaşan Ömer Tuncer, “O hayvanlar sahipsiz değil. Hepsi doyacak. Aç bırakmam onları. İnsan olun, vicdanınızla yaşayın” sözlerini sarf ediyor.

 

Pinterest'de Paylaş