Sokak Hayvanlarını Toplattırmak İsteyen Komşuya Belediyeden Yanıt: Can Dostlarımıza Dokundurmayız

Sokak Hayvanlarını Toplattırmak İsteyen Komşuya Belediyeden Yanıt: Can Dostlarımıza Dokundurmayız

Maalesef her canlının yaşam hakkı olduğunu akıl edemeyen, kötü kalpli insanlar var. Oysa çok kolay değil mi sevmek? Sevmeyenleri bir kenara bırakalım hala hayvanların en tabi hakkı yaşam haklarını ellerinden almaya çalışıyorlar. Nedenini anlaması çok zor olan bu durumun bir örneği Çanakkale’de yaşandı geçtiğimiz günlerde… Neyse ki bu insanların karşısında duran ve iyiliği savunan insanlar var.

Geçtiğimiz günlerde hayvansever Emel Dönmez isimli kadına komşusu tehditler savurdu. Nedeni ise sokak hayvanlarına bakıyor olmasıydı.

Komşu kadının “Benim misafirlerim geliyor. Apartman girişine kediler pis kemikleri, ekmekleri getirip bırakıyorlar” şeklindeki yakınması üzerine, “Kedilerin kirlettiği bir yer varsa, bana gösterin ben temizlerim” diye karşılık verdi.

Buna rağmen komşusu, “Belediyeyi arayacağım, hepsini toplattıracağım” diye karşılık verince Dönmez belediyeyi arayarak durumu izah etti!

Neyse ki belediye bu konuda çok güzel bir tavır takındı: “Merak etmeyin, can dostlara kimse bir şey yapamaz”

Bu güzel davranışa ek olarak mahalleye gelerek Dönmez’in apartmanına uyarıcı yazı bile astılar. Bu güzel davranışı alkışlıyoruz!

Pinterest'de Paylaş