Sosyal Medyada Son Zamanların Çok Konuşulan Olayı: Hatice Teyze

Sosyal Medyada Son Zamanların Çok Konuşulan Olayı: Hatice Teyze

Dünya dönüyorsa hala, güzel insanların hatrına dönüyor. Böyle güzel insanların ülkemizde olması bizleri umutlandırıyor ve hayata karşı daha pozitif bakmamıza neden oluyor. İyi ki varsın Hatice teyze!

Burdur’da yaşayan hayvansever Hatice teyzemiz, bakımını üstlendiği köpek yavrusuyla çekilen videoları sosyal medyada binlerce beğeni ve paylaşım aldı. Sosyal medyanın çok konuşulan olayı oldu. MAKÜ Veteriner Fakültesi, Hatice teyzenin evine giderek, köpeğin bakımını yapıp, mama yardımında bulundu.

Yeşilova ilçesinde oturan emekli Hatice Keskin, hayvanseverliğiyle dikkati çekiyor. Çocukluğundan beri sahipsiz hayvanları besleyen Hatice teyze, son olarak ilçede görev yapan müzik öğretmeni Mesut Çal’ın getirdiği 1,5 aylık sokak köpeğinin bakımını üstlendi.

2 çocuk ve 3 torun sahibi Hatice teyze, öğretmen Çal’ın getirdiği köpeği bahçesinde görünce şiveyle “Anam benim nerden geldin gı” diyerek, büyük sevinç yaşadı.

Keskin’in bu sevincini cep telefonu kamerasıyla kaydeden Mesut Çal ise görüntüleri 2 gün önce sosyal paylaşım sitesi Youtube’a yükledi. Kısa sürede birçok Youtube kanalında yayınlanan görüntüler, binlerce kişi tarafından izlendi.

Köpeğe ‘Boncuk’ adını veren, komşusuna ait ‘Çikolata’ isimli keçiye de bakan Hatice Keskin’in tıklanma rekoru kıran görüntülerini izleyen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ise hayvanların sağlık taramasından geçirilmesi için Veterinerlik Fakültesi personeline talimat verdi.

Bunun üzerine MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner ve öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Çağrı Karakurum’un yanı sıra üniversiteden bir grup veteriner, dün Hatice Keskin’i evinde ziyaret etti.

Boncuk’ ile ‘Çikolata’yı sağlık taramasından geçiren Prof. Dr. Öner ve beraberindekiler, köpek için mama yardımında bulundu. Prof. Dr. Öner, Hatice Keskin’in hayvan sevgisini takdir ettiklerini belirterek, ‘Boncuk’ ile ‘Çikolata’ için sağlık ve yiyecek desteği vereceklerini söyledi.

Hayvan sevgisiyle sosyal medya fenomeni olan Keskin de çocukluğundan beri hayvanları çok sevdiğini, sahipsiz hayvanları sürekli beslediğini söyledi. ‘Boncuk’u gördüğünde çok sevindiğini anlatan Hatice Keskin, “‘Boncuk’ getirildikten 2 gün sonra hastalandı. Çok üzüldüm, sonra veterinere götürüp, kontrollerini yaptık. Yemek yemediği için ağlamıştım. Şimdi gayet iyi” dedi.

İşte kalpleri eriten o video:

Pinterest'de Paylaş