Yürekleri Dağlayan Fotoğraf: Nuran ve Bella’nın İçimizi Isıtan Dostluğu

Yürekleri Dağlayan Fotoğraf: Nuran ve Bella’nın İçimizi Isıtan Dostluğu

Hala umut var… Böyle güzel çocukları gördükçe geleceğe karşı da umutlarımız yeşeriyor.

Nuran Suriyeli… Hani ülkemizde istemediğimiz, ötekileştirdiğimiz, dışladığımız ve hatta darp ettiğimiz çocuklar. Ama onlar da can, insan.

Yağmurlu bir kış gününde  Suriyeli Nuran ile sokak köpeği Bella’nın dostluğu, İzmir’in ünlü Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne yolu düşenlerin içini ısıtıyor.

Havanın soğuk ya da yağmurlu olmasına aldırmadan, müzik yapmaya,  melodilerle caddenin ziyaretçilerinden yaşadıkları evin kirasını ödemeye yardım  etmeleri için harçlık bekliyor.

Okula gidemeyen kardeşlerin çocukluklarını yaşamasını sağlayan tek şey  siyah sokak köpeği Bella ile yaşadıkları dostluk.

Hem melodika çalıp hem de Bella ile oynayan çocuklardan Nuran, yağmur  yağmaya başlayınca köpeği kucağına alıp ısıtıyor ve üzerindeki incecik montu da  onun üstüne örtüyor.

Caddeden geçenlerin dikkatinden kaçmayan ve fotoğraflarla sosyal  paylaşım siteleri üzerinden paylaşılan o anlar, bir anda on binlerce kişiye  ulaşıyor.

Sosyal medya üzerindeki paylaşımın ardından birçok insanın kendisiyle  fotoğraf çektirmeye başladığını belirten Nuran, AA muhabirine, Bella ile  tanışmasını, köpeklere sevgisini ve sokakta olmanın zorluklarını anlattı.

Nuran, yağmurun altında bir gün montunu Bella’ya verince insanların da  fotoğraflarını çektiğini anlatarak, şöyle devam etti:

“Yağmur yağıyordu, yola karton koydum ve müzik çaldım. Bella üstüme  yatınca montumu onun üstüne örttüm. Babam onu eve götürmeme izin vermiyor ama ben  Bella’yı çok seviyorum. Buradan bazen çocuklar geçiyor, okula gitmek için. Ben de  onlar gibi olmak isterdim. Okula gitmek, hemşire olmak ve köpeklere iyi bakmak  isterdim.”

Sosyal medyada fotoğraflarının paylaşılmasına sevindiğini dile getiren  Nuran, insanlardan köpeklere ve hayvanlara iyi davranmasını istedi.

Pinterest'de Paylaş