Bandogge Mastiff Köpekler Hakkında 15 Şey


Kökleri Amerikan Pittbull Terrieri ve Napoliten Mastiff türlerine uzanmaktadır. Safkan bir ırk olmadığını söylemek mümkündür ve Mastif üretmek için kullanılan bir yöntem bu çiftleşmedir. Diğer isimleri arasında da Amerikan Mastif bulunmaktadır. Çıkış tarihinin ise belli olmadığını belirtebiliriz.

Bandogge Mastiff köpek ırklarının özelliklerine baktığınızda uysal olmaları sizin de ilginizi çekebilir. Ancak bazen genlerinden dolayı agresif davranışlar sergilemektedirler.

Eğer ilk kez köpek sahibi olacaksanız, bu ırkın tavsiye edilmeyeceğine değinebiliriz. Dövüş köpeği grubunda yer almasa da, genlerindeki savaşçılığı bazı zamanlarda yansıtmaktadırlar.

Koruma köpeği olma kategorisinde uzman davranışlar sergilemektedirler. Son derece sadık olan türlerden birisidir ve en olumsuz özelliği de sürekli olarak havlamalarıdır.

Bandogge Mastiff köpek ırkları egzersiz ihtiyacını çok fazla duymaktadırlar. Bu sağlandığında ise apartman hayatı için uygun hale gelmektedirler.

Bahçe gibi alanlarda konumlandırılacak olan kulübe hayatını sevmezler. Çünkü sahipleri ile bir arada olmak çok daha büyük bir rahatlık sunmaktadır.

Bakımını yaparken tüylerini fırçalamanız gerektiğine değinebiliriz. Özellikle ölü tüyleri olduğunda bunları almanız gerekir. Yaklaşık olarak yıl içerisinde 2 kez bu işlemi yapmanız gerekebilir.

Eğer diğer hayvanlarla dost olmasını istiyorsanız, başlangıçtan itibaren bunu kazandırmanız gerekir. Aksi halde aniden gelecek olan yabancı bir hayvanla iyi anlaşamaz. Hırçınlığını hemen ortaya çıkaracaktır.

Havlamasının yanı sıra diğer bir olumsuz özelliği ise salyasını akıtmasıdır. İlgi gösterdiğinizde, aynı karşılığı sizlere verebilirler. Sadık davranışları bulunmaktadır. Yalnızlıktan hiç haz etmezler ve oyun oynamayı da severler.

Enerjilerini yüksekte tutmak sahipleri olarak sizin elinizdedir. Bekçilik görevlerini oldukça iyi bir şekilde yerine getirirler.

Sıcak ve soğuğa karşı dayanıklı olarak kalabilirler. Renkleri çeşitli şekillerde bulunabilmektedir. Bunlar arasında en yaygınlıları ise siyah ve gittikçe açılan renkleri, kahve ve benekli veya çizgili türleri ile kırmızı, mavi ya da altın rengi şeklindedir.

Ortalama ömürleri bu ırk için 9 ile 10 yıl arasında değişmekte olduğunu söylemek mümkündür. Kilolarında ise dişiler ve erkekler arasında bazı farklılıklar görülür. Erkekleri 45-63 kg iken dişileri ise 38 ile 60 kg arasındadır.

Boyları da yine erkeklerin birkaç cm daha uzundur, erkeklerde 63-73 iken, dişilerde ise 60-69 cm olarak görülmektedir.

Sürekli olarak ilgilenmek ve iyi vakit geçirmek istiyorum diyorsanız, tercihinizi bu ırktan yana kullanabilirsiniz.

Kapalı alanlarda hareketli olamayacak bir ırktır ve bunun için dış alanlara çıkmanız gerekebilir. Apartmanda kalmalarına rağmen, eğlence alanı için aynı yeri tercih etmeyebilirler.

Sıkılmamaları için mümkün olduğunda mutlu etmek ve memnun olmalarını sağlamak amacıyla bu tür davranışları sergileyebilirsiniz.