Boynunda İple Çöpe Terkedilen Köpeğin Ağzını Kontrol Eden Veteriner Hekim Gözlerine İnanamadı


Hayvanlara edilen işkencede sınır tanımıyorlar. Sık sık işkence edilen hayvanları tedavi eden veterinerler bile gün geçtikçe şaşırtıcı manzaralarla karşılaşıyorlar.

Charlie’nin bir önceki sahibi de onunla hiç ilgilenmedi ve zavallı köpeği ölüme terketti. Zavallı hayvan çöplerin için boynuna plastik bir ip bağlanmış halde bulundu.

Uyarı: Görseller rahatsız edici olabilir.

Charlie’yi farkedenler hemen yakınlardaki hayvan hastanesine götürdüler. Veterinerler köpeğin halini görünce şoka uğradı. Hastalığından dolayı suratı şişmişti.

Veterinerler ağzının içini kontrol edince ikinci bir şok yaşadılar. Dişleri çürüyen köpeğin burnu ve dudakları mahvolmuştu.

Charlie, estetik operasyonu geçirmek zorunda kaldı. Parazitler nedeniyle kötü hale gelen diş etleri alınmak zorunda kaldı. Haftalar boyunca veteriner burnundaki ve suratındaki parçaları çıkarmakla uğraştı. Charlie yemek bile yiyemiyordu. Ona çok iyi baktılar ve yiyeceklerini küçük parçalara bölerek yedirdiler.

Charlie gerekli tedavilerin ve ilginin ardından diğer köpekler gibi olmaya başladı. Zayıf olsa da insanlarla oynamaya bayılıyordu. Kendisine edilen işkencelere rağmen insanlara olan güvenini kaybetmemişti.

Charlie, hayvan hastanesinde Natalie Barber adında çok da iyi bir arkadaş edindi. Özel bakım ünitesinde üç ay kalan Charlie kendine gelmeye başlayınca Natalie köpeği evine götürdü.

Tedavisi sırasında köpekte mikroçip bulundu. Eski sahibinin izi sürüldü ve polis haber verildi. Şimdiyse onu çok seven bir sahibi var. Charlie hakettiği sevgiyi, saygıyı ve ilgiyi görüyor!

Kaynak