Warning: session_write_close(): open(/tmp/sess_6d3a1ec4f7f421839dd29361cd1f51df, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/patiliyo/public_html/wp-content/themes/boombox/includes/rate-and-vote-restrictions/vote/class-boombox-vote-restriction.php on line 196

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in /home/patiliyo/public_html/wp-content/themes/boombox/includes/rate-and-vote-restrictions/vote/class-boombox-vote-restriction.php on line 196
European Shorthair Özellikleri ve Bakımı İle İlgili Bilmeniz Gereken 15 Şey

European Shorthair Özellikleri ve Bakımı İle İlgili Bilmeniz Gereken 15 Şey


Irkları konusunda tartışmaların yaşandığı European Shorthair Cinsi Kedilerin köklerinin British Shorthair’e dayandığı ortaya çıkarılmıştır. Bu türü besleyen bazı kişilere göre Avrupa’da beslenmekte olan kedilerle benzer soylardan geldiğine yönelik iddialar ortaya atılmıştır.

Bazıları ise İngiltere’nin dışında kalan bir kısımda yaşayan British Shorthair’den  geldiğini savunmaktadırlar. Tüm bu düşünceler çerçevesinde yapılan araştırmaların neticesinde European Shorthair  ile ilgili olarak ırk konusunda yeni standartlarda farklı bir ırkın kabul edildiği görülmektedir. Buna göre European Shorthair Cinsi Kedilerin özellikleri hakkında tüm merak edilenleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bakımlarını ne şekilde ve hangi zamanlarda yapmanız gerektiğini bilmeniz, çok daha iyi bir şekilde beslemenize olanak verecektir. Dikkat etmeniz gereken hususları ve bilmeniz gereken her şeyi sizlerle bu yazımızda paylaşmak istiyoruz.

1.Bu ırklarda ses tonlarının hafif olduğunu ve son derece gelişmiş oto kontrole sahip olduklarını söylemek gerekmektedir.

European Shorthair

2.Sağlam ve dayanıklı bir şekilde yaşamlarına devam etmektedirler. Aynı şekilde sert yapılarıyla da dikkatleri çekmekte olan ırklardan birisidir.

European Shorthair

3.Elmacık kemikleri belirgin bir şekilde görülmektedir. Kafatası ise yuvarlak bir görünüme sahiptir ve sağlamdır.

European Shorthair

4.Yüz yapıları günlük yaşamda alışık olduğumuz kedi ırkları arasında yer almaktadır.

European Shorthair

5.Çeneleri son derece güçlü bir şekilde çalışmaktadır. Ağızları bıyık bölgesinden sonra yanaklara doğru girintili bir şekildedir.

European Shorthair

6.Burunları kısa görünmektedir, düz yapıdadır ve büyüklükleri de orta seviyedir. Yüz yapılarıyla oldukça uyumlu bir görünümdedir.

European Shorthair

7.Kulaklarının görünümü orta boylardadır ve uçları yuvarlak görünmektedir. Kafa ile birleştikten sonra ise genişlemeye başlamaktadır. Birbirine uzak olan kulak yapılarının son derece uyumlu oldukları görülmektedir.

European Shorthair

8.Gözlerine baktığınızda büyük olduklarını görürsünüz. Yuvarlak görünümdedir.

European Shorthair

9.Beden boyları da orta ve büyük olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sırtlarının düzgün görünmesine ve göğüslerinin geniş olmasına dikkat edebilirsiniz.

European Shorthair

10.Tek kat olan kısa tüyleri oldukça hacimlidir ve kıtıklanmaz.

European Shorthair

11.Bacakları orta boydadır, dayanıklıdır ve patileri de sıkı ve yuvarlak görünümdedir.

European Shorthair

12.Kuyruklarının sırt kısımlarında genişledikleri görülmektedir ve uç kısma geldikte incelerek orta uzunluğa sahip oldukları söylenmektedir.

European Shorthair

13.Renkleri kızılımsı, beyaz, siyah, vizon, duman ve lekeli olabilmektedir. Bazen çift renkli veya mavi tonlarına rastlamakta mümkündür.

European Shorthair

14.Kendilerine çok iyi bakan ırklardan birisidir ve titiz davranırlar.

European Shorthair

15.Tüylerini haftada 1 kez fırçalayarak parlak görünmesini sağlamanız mümkün olacaktır. Temiz görünmesini istiyorsanız bakımı için bunu yapmanız yeterlidir. Böylece fazla bakım gerektirmeyeceklerini sizler de görebilirsiniz. Dilerseniz fırçalamayı haftada birle sınırlı bırakmayabilirsiniz. Birkaç kez fırçalayarak da bakımlarını daha sık bir şekilde yapabilirsiniz.

European Shorthair