Evde Beslenebilecek En Tatlı 13 Küçük Köpek Cinsi


Küçük köpek cinslerini bu içeriğimizde sizler için derledik. Birçok faktöre bağlı olarak, evinizde küçük köpekleri beslemek isteyebilirsiniz. Ailenize daha uygun olacağından, çocuklarınız açısından veya evinizin büyüklüğünü göz önünde bulundurduğunuzda, sizin için en ideal olan küçük köpek türleri hakkında önerilere ihtiyaç duyuyorsanız, işte sizlere bu konuda yardımcı olacağız.

1. Malta Köpeği türü ( Maltese )

Küçük köpek cinsi arasında yer alan Malta köpekleri, tüy dökmedikleri için alerjisi olan kişilerin besleyebileceği bir ırktır. Çok fazla ilgi görürlerse, bazı davranış bozuklukları görülmektedir.

2. Boston Terrier Türü

Tüy dökmeyen türlerden birisidir ve iyi bir bağ kurabilmeniz halinde sadık yapılara sahiptirler.

3. Pomeranya Türü 

Gürültülü ırklardan birisi olarak karşımıza çıkacaktır ve çok fazla tüy dökmektedirler.

4. Dachshund

En koruyucu ırklardan birisidir ve bağlılıkları da en iyi seviyelerdedir. Çok uzun yürüyüşler yapabileceğiniz bir ırktır.

5. Pug Köpeği Türü

Suratlarının kırışık görünümü bu ırkı bir hayli tatlı bir hale getirmektedir. İnatçı yapıları bulunmaktadır ve hırıltıları ile uyumanızı engelleyebilirler.

6. Chihuahua Türü

Evde küçük çocuğu olanlar için uygun değildir, çünkü ısırma huyları bulunmaktadır. Dikkat çekmek için hareketlerde bulunurlar.

7. Shih Tzu Köpek Türü

Küçük köpek cinsi Shih Tuzu, kalın derileri bulunmaktadır ve bunun matlaşmasını önlemek amacıyla düzenli olarak tımarlamanız gerekir. Sevecen ve asil bir ruhları bulunmaktadır ve nazik davranışları ile dikkat çekerler.

8. Pekinez Türü

Sevecenliği en iyi olan ırklardan birisidir ve kendi istediklerini yapmayı da çok severler. Korumacı yaklaşmakta olup, çocuklarla da iyi anlaşmaktadırlar. Tüy dökmezler ve ev içerisinde yetiştirmek için eğitmeniz gerekebilir.

9. Miniatür Schnauzer Türü

Koku bırakmayan ve tüy dökmeyen, küçük köpek türlerinden tercih etmek isteyenler için ideal ırklardan birisidir. Sakin, meraklı ve cesur yapılarıyla dikkatleri çekmeyi başarmaktadırlar.

10. Miniatür Poodle Türü

Yabancı kişilere karşı utangaç davranırlar ve diğer canlılarla iyi anlaşmaktadırlar. Atletik bir vücutları vardır ve sahiplerine karşı ise sadık ve hassas davranış sergilemektedirler.

11. Bulldog türü

Zamanının büyük bir kısmında uyuyan ve çok fazla oyun oynamayan türlerdir. Anlaşmama ihtimaliniz olmayan bir ırktır ve fiziksel aktivite ihtiyaçları ise mümkün olduğunda azdır.

12. Havanese Türü

Uzun tüyleri ve minik vücudunun olması sizi de kendisine hayran bırakacaktır. En iyi arkadaşlarınızdan birisi haline gelebilir ve bu bağı rahatlıkla kurabilirsiniz.

13. Cavalier Kral Charles Spaniel Türü

Çok fazla egzersiz yapmaya ihtiyaç duymazlar ve sahipleri ile arasındaki bağların sıkı olmasını isterler. Ev için uygun olan türlerden birisidir. Size ayak uydurabilecek bir yapısı bulunmaktadır.