Köpeğini Çöp Evde Ölüme Terk Eden Kadına Yargıçtan Ayakta Alkışlamalık Ceza


Koca yürekli Ohio bölge yargıcımız Michael Cicconetti verdiği kararlarla sadece Amerika’da değil, tüm dünyada tanınıyor. O, adaleti dolandırmadan uyguluyor. Suçluları genellikle işledikleri suça maruz bırakıyor.

Örneğin, taksiden ücret ödemeden kaçan bir kadına 50 km yürümesini ya da ruhsatsız silahla yakalanan bir gence şehrin morgunda ölüleri incelemesini emrediyor. Böyle bir adam.

Michael Cicconetti gerçek bir hayvansever ve hayvanlara uygulanan şiddet karşısında verdiği cezalarla da tanınıyor. Bunlardan birisi de Morrow adlı bir kadına verdiği cezaydı.

Kadın, yıllarca sahibi olduğu köpeği büyük bir acımasızlıkla terk edilmiş bir çöp eve bıraktı. Günlerce orada aç ve susuz kalan köpek zayıfladı, bitkin düştü ve ölümün eşiğine geldi. Neyse ki son ağlayışlarını etraftan birileri duydu ve köpeğin aslında Morrow’un köpeği olduğunu gördü, cani kadın hakkında suç duyurusunda bulunuldu ve dava dosyası yargıcın önüne geldi.

Yargıcın verdiği ceza ise adaletin tokmağını olması gerektiği sertlikte vuran yargıca yakışır şekildeydi. Köpeği çöp eve terk eden kadın, bir gün boyunca Ohio çöplüğünde zaman geçirecek ve en iğrenç çöpleri bu çöplüğün içinden toplayacaktı.

Zavallı köpek bölge barınakları tarafından tedavi altına alındı ve daha sonra yeni, güzel kalpli bir insana sahiplenildi.

Bu arada yargıç Cocconetti, daha önce de kedi yavrularını ormana terk eden birine karanlık ormanda bir gün geçirme cezası vermişti.

Ne diyelim, keşke Türkiye’de de senin gibi adaletin tokmağını sert vuran yargıçlarımız olabilseydi. Belki o zaman bu sessizler bu kadar çekmezdi…

Bir format seçin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri