Sosyal Medyanın Çok Konuşulan Olayı: Kasap İkram ve Kedi Yeşim


Kedi Yeşim’e piyango vurdu…

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 37 yıldır kasaplık yapan İkram Korkmazer’in Yeşim ismi verilen sevimli bir kediyle yaşadığı alışveriş diyaloğu sosyal medyada fenomen oldu. Sosyal medyada büyük bir izleyici kitlesine ulaşan video, Türkiye sınırlarını da aşarak ABD’li bir medya firması tarafından satın alındı.

Turgutlulu kasap İkram Korkmazer tarafından sosyal medyada paylaşıldıktan sonra bir anda üne kavuşan kasap kedi diyaloğu ülke sınırlarını aştı. Korkmazer’in anlaşma sağladığı Jukin Medya tarafından ‘We Don’t Deserve Animals’ isimli Facebook sayfasına satılan video görüntüsü sadece bu sayfada salı günü itibariyle 39 Milyon kez görüntülendi.

Japonya’dan Amerika’ya kadar bir çok ülkede ekranlara gelen, sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntüler sonrası İkram Korkmazer’in kişisel sosyal medya hesabı akına uğradı. Sosyal medyada dönen 5 video için büyük bir şirket ile anlaştığını söyleyen Korkmazer, “Aslında ben Türk reklam firmalarıyla anlaşmak isterim ancak hiç teklif gelmedi.

Şu anda videolar çok büyük bir ilgi görüyor yaklaşık 100 milyona yakın görüntüleme olduğunu hesap ediyoruz. Duyarlı hayvansever insanlar sürekli videoyu izleyip övgü dolu sözlerle paylaşıyorlar” dedi.

Kaynak