Sokak Kedisine Kendi Makamını Veren Örnek Hayvansever Kaymakam: Ersin Emiroğlu


Daha önce, bir devlet dairesine kapak atan hem de kaymaklık makamına kadar yükselen bir kediyle tanışmadıysanız sizi böyle alalım. Karşınızda, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu vasıtasıyla kaymakamlığa kedi atanan “Kamu”

Kaymakamlık etrafında dolanan kedicik içeri kabul edildikten sonra kendisine tanınan sınırsız erişim hakkıyla kaymakamlık makamına kadar çıkıyor.

Ersin Emiroğlu kaymakamlığın yeni kedisi Kamu’yu Facebook hesabından Kamu ağzından yaptığı bir açıklamayla halka tanıtıyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Ersin Emiroğlu ve ailesi hayvanseverlikleriyle tanınıyorlar. Ev içerisindeki kedileri dışında bahçesinde de kedilerin bakımını üstleniyor ve kediciklerin tıpkı kendisininki gibi sımsıcak yuvalara kavuşmaları için de elinden geleni yapıyorlar.

Ersin Emiroğlu sosyal medyada sıklıkla hayvan sevgisi doğrultusunda paylaşımlar yapıyor:

Kitap okurken eşlikçileri mutlaka kedi dostları:

 

Gerçek bir hayvansever olması etkisiyle sokakta denk geldiği hayvanlar da ilgisini kolayca cezbediyor anladığımız kadarıyla:

Ersin Emiroğlu’nun sevgisi ve ilgisi sadece kedilere yönelik de değil elbette. Geçen sene ”Tahin” yemişliği var. Afiyetler olsun<3

Tahin de birazcık Emiroğlu’nu yemiş gibi görünüyor:

Ersin Emiroğlu ve ailesi üzücü bir kayıp yaşamış. 10 yıldır beraber oldukları köpekleri Balay’ı kaybetmişler… Balay’ın 10 yıllık hayatında çok mutlu ve huzurlu olduğu şüphesiz.

Anlayacağınız, Kamu da Ersin Emiroğlu’nun  hayvan sevgisinden payını almış şanslı hayvanlardan biri.

Kamu’ya oldukça huzurlu göründüğü ve kabul gördüğü yeni yuvasında mutluluklar diliyoruz.

Ayrıca Ersin Emiroğlu’na da hayatında başarılar dileriz.

İyi insanlar iyi ki var…