Doğuştan Ön Patileri Kıvrılmış Olan Hasta Kedinin Gözleri Buğulandıracak Yaşam Mücadelesi


Uzun süre bekledikten sonra, bu çok özel kedi nihayet kendisini sevecek birini buldu. “Bazen yardıma muhtaç bir arkadaşa yardım etmeniz gerekebilir.”

Texas’da bir kedi kurtarma ve bakımevinde çalışan Karyn Poplin, gerçekten sevimli bir eve umutsuzca ihtiyacı olan bu bakıma muhtaç kedi ile karşılaşır.

Hayvanseverlerin sadece sağlıklı ve güzel kedilere değil, sakat ve engelli kedilere de aynı sevgiyi göstermeleri gerekiyor.

Karyn, bir internet sitesine verdiği demeçte şöyle diyor: “Kedinin doğuştan gelen ve kollarını büken bir hastalığı vardı ve çok zor yürüyordu. Bir sokakta bulunmuş ve hemen sığınma evine götürülmüş.”

“Muhtemelen damağı yarıldığı için burun deliklerinde bazı problemler olmuş ve tedavi edilmiş. Ama neticede iki farklı boyda burun deliğine sahip olan bu minnoş kedi nefes almakta zorlanıyor.”

Sığınma evinde vakit geçirirken, bir görevli ona güzel bir ev bulmak için dışarı çıkarmış. Ancak henüz bir yaşındaki bu kedi için bir ev bulmak hiç de kolay olmamış.

Birçok denemesi boşa çıkınca, sonunda Karyn’e ulaşmış. Onun, kediye hak ettiği daha iyi bir yaşam şansı vereceğini ummuş.

“Bazen yardıma muhtaç bir arkadaşa yardım etmeniz gerekebilir.”

Karyn ve kocası bulundukları bölgede, özel ihtiyaçlar, engelliler, yaşlılar ve uyumsuz kediler için bir kurtarma ve sığınma evi işletiyorlar. Kedinin durumunu öğrendikleri zaman, ona yardım etmek zorunda olduklarını anlamışlar.

Çift, evlerini ve yüreklerini bu özel kediye açmışlar ve ona Grave Digger adını vermişler.

Kurtarıldıktan sadece bir gün sonra kedi kabuğundan çıktı ve arka ayakları üzerinde durduğunu sanarak oynamaya başladı. Sanki sonunda evde olduğunu biliyormuş gibiydi.

Oyuncakları seviyor, özellikle çantalara bayılıyor.

Bu videoda şirin kedinin nasıl oynadığını seyredin.

Here. Have a better day. 💙💙💙

Publié par Karyn Poplin sur vendredi 20 octobre 2017

“O bizimle yaşamak için geldi, diğer kedilerle birlikte çok güzel bir yaşamı olacak” diyor Karyn.

“Büyük olasılıkla başka kedilerle hiç birarada olmadığı için biraz öfkeli, ama burada dostlarını sevmeyi öğreniyor.”

Bu tatlı kedi, kendini sevecek birini bulmak için epey zaman harcadı. Ama şimdi onu buldu ve bundan daha mutlu olamaz.