Kedilerin Başarılı Olacağı Garantili 9 Meslek


Kedilerin yeteneklerinin sınırsız olduğu göz önünde bulundurulursa iş hayatına dahil olmamaları için canlarının istememesi dışında hiçbir sebep yokmuş gibi duruyor. Tabii yine keyifleri bilir ama biz hangi mesleğe istekle atılırlarsa atılsınlar kariyer basamaklarını hızlıca tırmanacaklarını düşünüyoruz. Yine de bazı meslekler var ki kedilerin tür özellikleri ve eğilimlerinin bu meslek ve pozisyonlarda işlerini baya kolaylayacak. İşte kedilerin başarılı olacağı garantili 9 meslek:

1.Patron

Tabii ki kedilere her ne alanda çalışırlarsa çalışsınlar patron olmak çok yakışır! Hiçbir şeyi beğenmez, her şeyden en çok kendilerinin anladığını zanneder, bazen burnu havada halleriyle can sıkarlar. Yine de bi’ karizmaları vardır.

2.Hemşire

Hasta veya üzgün insanlara olan ilgi ve alakalarını göz önünde bulundurunca kedi türü arasından çok başarılı hemşireler çıkabileceğini düşünüyoruz.

3.Teknik Servis

Her şeyi kurcalayan ve parçalara ayıran meraklı hallerini yaratıcı ve faydalı bir eyleme dönüştürmeye karar veren kedilerin teknik servis olarak çok başarılı olacakları kesin.

4.Yurt müdürü/müdiresi

Kediler sevdikleri insanlara karşı şaşırtıcı bir şekilde korumacı olabiliyorlar bazen. Mekan sahiplenme eğilimlerini de göz önünde bulundurursak kedilerden çok da kuralcı bir yurt müdürü/müdüresi olur diye düşünüyoruz.

5.İş geliştirme uzmanı

Kedilerin kafası başka türlü çalışıyor ve yaptıkları işi mutlaka özgün bir icra etme tarzları var. İş dünyasında yeni bir soluk için kedileri iş geliştirme uzmanı olarak sahalarda görmek isteriz…

6.Sahaf

İkinci el kitaplara, kitap tezgahlarına en çok ne yakışır? Tabii ki uyuklayan bir kedi… Kitaplar üzerinde harcadıkları vakitte uykuyu biraz kısıp piyasa araştırması ve toplayıcılığa odaklansalar bir sahaf olarak dükkanlarına onlardan daha çok yakışan bulunamaz.

7.Magazin habercisi

Evde oldukları sürenin büyük bir kısmını camın önünde geçirip etrafı izleyen kediler, bu ilgilerini sektörel alana taşıma fırsatını yakarlarsa bütün magazin haberleri onlardan sorulur…

8.Ev hanımı/erkeği

Evi bu kadar sahiplenen ve evin tek hakimi kendilerini olduğuna yürekten inanmış kedi türü tembelliklerinden biraz ödün verirlerse muhteşem bir ev hanımı/ev erkeği olacaklardır.

9.Son bardak kırıcı

Kedilerin sadece kendileri olarak çok da güzel icra edecekleri yeni bir meslek dalı olarak son bardak kırıcılık. Hoşlanmadığınız veya hoşlandığınız bardaklar itinayla kırılır.