Kedinizin Sizi Daha Çok Sevmesini Sağlamanın 9 Güzel Yolu


Kedim beni nasıl daha çok sever? Kedim ile sağlıklı nasıl iletişim kurabilirim? Yeni bir kedi sahiplendiyseniz veya kediniz hala size karşı bir şeyler hissetmiyorsa yanlış giden bir şeyler olabilir. Bugün sizler için kedinizin sizi daha çok sevmesini sağlamanın 9 güzel yolunu derledik.

Gelir birlikte bunları öğrenelim.

1.Kedinizin kum kabını temiz tutun.

Kediler temiz hayvanlardır. Hijyenli ortamı severler. Kedinizin kum kabının düzenli olarak temizleyin.

2.Kucağınıza alırken onunla aynı seviyede olun.

Kedinizi kucağınıza almadan önce onunla aynı seviyede olmaya özen gösteriniz. Eğer ayakta iken kedinizi kucaklamaya çalışırsanız ters giden bir şeyler olduğunu düşünür ve tepki verebilir.

3.Keyifli vakit geçirin.

Kediler, oynamayı, zıplamayı ve keyifli vakit geçirmeyi sever. Sizin olmadığınız zamanlarda bile kedinizin sıkılmamasını sağlayın. Unutmayın kediler her şeyden kendilerine oyuncaj üretebilirler. İçine sığabileceği bir kutu bile onları mutlu eder.

4.Kedinizi düzenli taramaya özen gösterin.

Kediler bu durumdan hoşlanırlar. Düzenli olarak kedilerinizin tüyünü taramanız gür ve sağlıklı tüyler oluşmasına neden olur.

5.Kedinizi evladınız gibi görün.

Evde olmadığınız zamanlarda mama kabını ikiye veya üçe çıkarın. Suyunu ve diğer gerekli ihtiyaçlarını sakın ihmal etmeyin.

6.Hareketlerini tanıyın.

Kediniz eğer hırıltı sesini çıkarıyorsa keyfinin yerine olduğunu gösterir. Isırıyor ve ses tonunda bir değişiklik olduğunu düşünüyorsanız ters giden bir şeyler var demektir.

7.Kedinizle uzun süre göz göze gelmeyiniz.

Kedinizle uzun süre birbirinize bakmanız tehlike arz ettiğini düşünebilirler. Bu olay her kedi için aynı durumu göstermez.

8.Hoşlandığı yiyecekleri hazırlayın.

Bu bir meyve, yaş mama veya sebze olabilir.

9.Ödül maması verin.

Kedinizi asla cezalandırmayın. Tam aksine yaş mama ile ödüller verin.