Köpekler Neden Kuyruk Sallar


Köpeklerinizle sağlıklı bir şekilde iletişim kurmak istediğinizde, bunun beden dilini anlamaktan geçeceğini de unutmamanız gerekmektedir. Hangi davranışının ne anlama geldiğini bilmeniz, işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bunlardan birisi de köpekler neden kuyruk sallar sorusunun yanıtını almanızla mümkün olacaktır. Bazı kişilerin, bu soruya yanıtları mutlu olmaları şeklindedir. Ancak yalnızca bununla sınırlı olmadığını yazımızdaki detaylı incelemeler sayesinde öğrenmiş olacaksınız.

1. Çelişki ve kararsızlık yaşayabilirler.

Hem gitmeyi, hem de kalmayı aynı anda isteyen ve hem kararsızlık, hem de çelişki yaşamakta olan köpeklerinizin kuyruk salladığını görebilirsiniz. Bu durumda üzerine giderseniz, kendisini korumaya geçecektir. Bu da kuyruk sallayan köpeklerin ısırmayacağına dair düşünceleri yok edecektir. Çünkü küçük ısırıklar da  olsa, sahibine bu şekilde zarar verecek olan köpeklerinizin, durduk yere böyle bir hareketi yapmayacaklarını görebilirsiniz.

2. Dostlarıyla selamlaşırlar.

Hem insanlara, hem de hayvan dostlarına karşı dostane bir tavırla yaklaşacak olan köpeklerinizin, ilk tanışmalarda ve karşılaşmalarda kuyruk sallayacağını görebilirsiniz. Böylece selamlaşmak amacıyla bu hareketi gerçekleştirecektir ve bazen içine düştükleri çelişkiler de, yeni tanıştıkları kişilere ve canlılara karşı bu hareketleri sergileyeceklerini gösterecektir. Böyle bir durumda herhangi bir endişeye kapılmamanız gerektiğini hatırlatıyoruz. Çünkü onları rahatlatmanız, öncelikle kendinizi sakinleştirmenizle mümkün olacaktır.

3. İçerisinde bulundukları durumlara tepki verirler.

Her hayvanın hislerine ve içgüdülerine göre yaklaşmakta olan tehlikeleri sezebileceklerini söyleyebiliriz. Bu da içerisinde bulundukları durumlara göre farklı tepkiler vermelerine işaret edecektir. Eğer siz de köpeğinizin kuyruğunu salladığını görüyorsanız, böyle bir durumda, içerisinde bulunduğu şartlardan dolayı hangi hislere kapıldıklarına dair bir fikre sahip olmanız gerekecektir. Sıkıntılı durumlar olduğunda, yanınızda olduklarını hissederlerse, çok daha kolay bir şekilde atlatabilirler.

4. Sevinç duymaları…

Sevimli dostlarınız sizin hareketlerinizden dolayı veya onları ödüllendirdiğinizde sevinç duymaları halinde kuyruklarını saklayacaklardır. Bu onların sevindiğini ve mutlu olduğunu da gösterecektir. Kuyruk sallayarak gösterecekleri bu davranışlarının sakinlikten kaynaklanabileceğini de gösterecektir. Çelikli içerisinde olması da mümkün olabilir ve sevinmesiyle birlikte bunun aksi iddia edilemez. Bu nedenle öncelikle hangi durumlar karşısında tepki vereceğini iyi bir biçimde analiz etmeniz gerekmektedir.

5. Heyecana kapılmaları…

Can dostlarınızın hangi davranışlardan etkileneceğini ve heyecan duyacaklarını biliyorsanız, bunları gerçekleştirdiğiniz andan itibaren size karşı güzel tepkileri verebilirler ve bunu da kuyruklarını sallayarak gösterebilirler. Bu sizi ve yaptığınız davranışı sevdiklerini ve heyecana kapıldıklarını da gösterecektir. Sizden alacakları destekle kendilerini çok daha rahat ve iyi hissedeceklerdir. O anki durumlarına göre değerlendirmeleri yaparak, sizler de gayet rahat şartları sunabilirsiniz.