Küçük Kızın Kaybolan Köpeğinin Fotoğrafı Yoktu O Da Resmini Çizerek İlan Hazırladı


İş hayvan sevmeye gelince aşağı yukarı her insan hayvanları sevdiğini söyleyebiliyor. Önemli olan onlar için neler yapabileceklerimiz. Çünkü hayvan sevgisi olduğunu söyleyip hayvan sahiplenen ve onlara bakmayan pek çok insan var maalesef. Bir de Sol gibi güzel kalpliler… Hepimize ders olabilecek bir hikaye onunki. 7 yaşında ama dostluğun kıymetini o kadar iyi biliyor ki kararlı ve umutlu duruşu sayesinde en iyi dostuna kavuşuyor. Ee tabii yaratıcılığı da var…

7 yaşındaki Sol’un Morgan adındaki yeni sahiplendikleri yavru köpeği kaybolduğunda, Sol buna oturup ağlamak yerine işi yaratıcılıkla çözmeyi tercih etti.

Sol’un ailesi Mayıs ayında sahiplenmişti köpeği ve ikili kısa süre içerisinde çok iyi arkadaş olmuştu. Morgan kaybolunca Sol buna çok üzüldü. Yakın çevrede onu aramaya da çıktılar ailecek ama Morgan’a dair hiç bir ipucu bulamadılar. Sol’un aklına ilan yapma fikri böyle geldi…

Morgan’ı gören birilerinin haber verebileceğini düşündü. Ama ne yazık ki Morgan’a ait bir fotoğraf yoktu ellerinde. Ama Sol pes etmedi ve işi yaratıcılığa döktü. Ellerinde fotoğraf yoktu ama Sol’un bir kağıt bir de kalemi vardı böylece başladı çizmeye…

Sol’un annesi, “Morgan’ın kaybolduğunu söylediğimde çok ağladı. O gece afişleri hazırlamaya başladı.” diyor.

Yaptığı ilanlarda Sol, Morgan’dan en iyi arkadaşı olarak bahsediyordu ve kibar bir dille bulanın onu sağa salim eve getirmesini rica ediyordu. Ailenin maddi durumu iyi değildi. Ama Sol yine de onu getirene ödül sözü vermişti: Çikolata! Kendi biriktirdiği parayla almıştı Sol bu çikolatayı.

Sol’un çizimi yüzde yüz en iyi dostuna benzemese de gereken farkındalığı yarattı. Sol’un ilanları yapıştırmasının üstünden uzun zaman geçmemişti ki biri onun çizimlerini görüp internette paylaştı. Bu paylaşım binlerce beğeni aldı.

“Asla viral olabileceği aklımıza gelmezdi. Ebeveynler olarak Sol’a onu bulmasında yardımcı olacak tüm araçları sağladık ama Morgan’ın bulunabileceğini hiç düşünmedik. Ama Sol’un umudu hep vardı.” diyerek kızının başarısından bahsediyor annesi.

Sol’un ilanını sayesinde insanlar Morgan’ı aramaya başladı. Ve o çok beklenen telefon çaldı: Bir kadın Morgan’ı bulmuştu!

Buluşma noktasına gittiklerinde Sol, Morgan’a seslendi ve Morgan onu bulan kadının kucağından atlayarak Sol’a koştu. Tüm bu heyecan içerisinde Sol yine de sözünü unutmadı. Onu bulan kadına “ödül” çikolatasını verdi.

Sol, sorumlu bir küçük kız olduğu için de yapıştırdığı tüm ilanları sökmüş. Şimdi Morgan ait olduğu yerde, ailesi ve en iyi arkadaşın yanında. Onun evine geri dönmesini sağlayan da küçük dostunun umudu, kararlığı ve sevgisi…