Maine Coon Kediler Hakkında Bilmeniz Gereken 17 Şey


Çıkış yerinin Amerika olduğu ortaya çıkarmak amacıyla uzun araştırmalar yapılmıştır. Birçok efsaneye sahip olan bir ırktır ve aynı zamanda İngiltere’de evcil kediler olarak da anılmaktadırlar. Öne çıkan bazı özellikleri bulunmaktadır;

Yaşamakta oldukları evin ve sahiplerinin sevgilisi olan bu ırkın sorumluluk duygularının son derece gelişmiş olduğunu söylemek mümkündür. Bu konuda ilgili davranışları ile en gözde ırklarınızdan birisi olmayı başarabilmektedirler.

Karakterleri hakkında bilgi vermek gerekirse sert ve sağlam oldukları söylenebilir. Dayanıklılıkları ile ön plana çıkmaktadırlar ve aynı zamanda çalışkan yapıları bulunmaktadır. Hareketlidirler ve tırmanmayı çok severler.

Ağaca tırmanmak en büyük ve değerli aktivitelerinden birisi olarak görülebilmektedir.

Et ve balık yemekten hoşlanırlar ve taze olması mutlaka gerekli bir faktördür.

Dış görünüşüne baktığınızda ilk olarak kafa yapılarının kare biçimde olduğunu görebilirsiniz. Kafaları çok büyük ve geniş olmasa da, ağız yapılarının geniş olduğu görülebilmektedir.

Burunları iri yapıda ve oldukça belirgin bir görünümdedir. Gözlerinin geniş yapısı dikkat çeker ve kulaklarına doğru çekik olduğu görülmektedir.

Üçgen bir vücut yapıları bulunmaktadır ve yapılarının kalınlığı dikkat çeker. Orta boyutlarda vücut yapıları bulunmaktadır ve bacakları da kalıntır.

Dışarıdan bakıldığında orantılı bir vücuda sahip olduğu görülebilir ve patileri de geniştir. Yuvarlak görünümde yer alan patilerine önem verilmesi gerekmektedir.

Boyun bölgesini inceleyecek olursanız, tüylerinin ne kadar yoğun bir şekilde yer aldığını da görebilirsiniz.

Çünkü genellikle sık yapıda ve dolgun bir görünümdedir. Boyları uzun, göğüs yapıları geniş ve kalındır.

Tüylerinin dolgunluğunu yitirmemesi amacıyla düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir. Çocuklarla, yabancılarla ve hayvanlarla dostlukları en iyi şekilde kurabilmektedirler.

Oyun oynamayı çok severler ve sevdikleri kişilerle birlikte vakit geçirmeye bayılırlar. Sıcakkanlı, sağlıklı ve cesaretli yapılarının bulunduğunu söylemek mümkündür.

Hareketlilikleri oldukça iyidir ve enerjik yapılarıyla dikkatleri çekmektedirler. Özgürlüklerine düşkün oldukları için hareketli yapıları sizleri bir hayli yorabilir. Zeki ırklardan birisidir ve eğitilebilen özellikleri de bulunmaktadır.

Sessiz ve çekingen yapılarıyla dikkatleri çeken bu ırkın insanlara sadakati de tam not almaktadır.

Renklerine baktığınızda benekli olmasının dışında çeşitli özellikleri görebilirsiniz. Tüm renklerin ve şekillerin görülebileceği bir ırk olduğu söylenebilir.

Çok fazla mırıldanmadıkları ve yüksek sesle miyavlamadıkları da söylenebilmektedir. Görünümleri ile sizlere büyük bir hoşnutluk kazandıracak olan canlılardan birisidir.

Fırçalama işlemini haftada bir kez yapmanız ve bunu sürekli tekrar etmeniz de yeterli olacaktır. Sahiplerinden şefkat beklerler ve siz ilgi gösterdiğinizde, karşılıksız bırakmazlar.